XII Dzień Papieski w Pyrzycach

dodano: 19-10-2012

16 października 2012 roku minęła 34 rocznica wyboru arcybiskupa krakowskiego kardynała Karola Wojtyły na papieża, który przyjął imię Jan Paweł  II. Z tej okazji 14 października w kościele p.w. NMP Bolesnej w Pyrzycach po mszy św., którą prowadził ksiądz dziekan Leszek Konieczny odbył się koncert, przygotowany przez nauczycieli i uczniów Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej.

W tym roku Dzień Papieski obchodzony był pod hasłem „Jan Paweł II – Papież Rodziny”. Pod tym hasłem biblioteka w Pyrzycach zorganizowała w kościele wystawę poświęconą Ojcu Świętemu. Uczestnicy Święta, które zostało ustanowione decyzją Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej ustawą z dnia 27 lipca 2005 roku "w hołdzie największemu autorytetowi XX wieku", wysłuchali m.in. kwartetu akordeonowego „Aria C-dur”  J.S.Bacha, duetu „Aria na strunie G” J.S. Bacha, trio Musso  „Arioso” J.S.Bacha, koncertu nauczycieli „E.Morricone Gabriel's oboe” i „C. Bolling Sentimentale” oraz chóru szkolnego w utworach „Posłuchaj córko”, „Wadowice”, „Barka”, „Abba Ojcze”.
    Po koncercie zgromadzeni udali się pod Pomnik Jana Pawła II, gdzie delegacja Gminy Pyrzyce w składzie Jerzy Marek Olech burmistrz Pyrzyc, Marzena Podzińska zastępca burmistrza, Izabella Morka kierownik wydziału organizacyjnego UM oraz mieszkańcy złożyli wiązanki kwiatów.
    Ofiarę z niedzielnej mszy św. ksiądz dziekan Leszek Konieczny przekazał na ręce dyrektora szkoły muzycznej Ewie Loba – Diakité, z przeznaczeniem na pomoce dydaktyczne dla szkoły.

MW