dodano: 19-10-2012

PYRZYCKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA
ogłasza II konkurs na
KRONIKĘ RODZINNĄ

Każdy z nas jest wpisany w wielką i małą historię. Stanie się ona bliższa, jeśli zaczniemy ją poznawać od własnej rodziny i własnego regionu. Każdy ma swój ślad w narodowej kulturze,, dobrze jest go odnaleźć.
     Przystępując do pracy wkroczycie na drogę wielkiej przygody. Dotkniecie historii, która dotyczy Waszych bliskich i odkryjecie, że prawdziwi bohaterowie są wśród Was.

Motto konkursu:

„szczęśliwe kraje,
gdzie pokoleń praca
nie idzie w niwecz... „.
A. Asnyk

Konkurs adresowany jest do wszystkich zainteresowanych: uczniów szkół podstawowych, gimnazjum, szkół średnich i dorosłych

Praca konkursowa winna zawierać dwa elementy: drzewo genealogiczne rodziny (może być wkomponowane w kronikę) i opis ważnych wydarzeń rodzinnych poparty dokumentami, zdjęciami oraz wiarygodnymi wspomnieniami członków rodziny.

Prace należy składać do 25 kwietnia 2013 r.
w Czytelni Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej,
przy ul. Zabytkowej 34.

Rozstrzygnięcie konkursu 26 kwietnia,
 wręczenie nagród 14 maja 2013 r.
Informacji udziela Beata Statkiewicz, tel. 91 570 15 69.