Spotkanie z Agatą Kołakowską

dodano: 18-03-2019

14 marca 2019 r. w Kaplicy św. Ducha, Dziale Tradycji Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej miało miejsce spotkanie autorskie z Agatą Kołakowską – wrocławianką z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim. W trakcie studiów współpracowała z Polskim Radiem Wrocław.

Od kiedy tylko pamięta, nosiła się z myślą napisania książki dla kobiet, która doda im otuchy i odwagi w wyrażaniu siebie. Lubi koty (szczególnie swojego), piątkowe wieczory i czerwone wytrawne wino. Autorka powieści obyczajowych, m.in. „Patrycja”, „Przyjaciółki”, „Siódmy rok”, „Niechciana prawda”, „Płótno”, „Wszystko co minęło”, „Zaciszny Zakątek”, „Pokrewne dusze”, „Igraszki z losem”, „Kolejny rozdział”, „Niewypowiedziane słowa”, „Pięć minut Raisy”, „We dnie w nocy”, „Wyrok na miłość’, powieść okraszona płytą z musicalowymi utworami skomponowanymi z myślą o książce: Wyrok na miłość” Agaty Kołakowskiej i nagrana w studio 701 u Leszka Możdżera we Wrocławiu. Utwory "Wilda wody" i "Wyrok na miłość" śpiewa aktorka Teatru Muzycznego Capitol: Ewa Szlempo.
Cieszy obecność młodzieży z Zespołu Szkół nr 1, która nie tylko słuchała, ale dała się wciągnąć w rozmowę z autorką i czynnie brała udział w spotkaniu.