dodano: 10-04-2019

Szkolne Koło Krajoznawczo – Turystyczne w Brzesku i Pyrzycka Biblioteka Publiczna propagują edukację regionalną wśród młodzieży ze wszystkich szkół i ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu Ziemi Pyrzyckiej. Jednym ze wspólnych przedsięwzięć jest wiosenny Rajd „Szlakiem Najstarszych Zabytków Pyrzyc” pod patronatem Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej.

Idea Rajdu polega na tym, że każda grupa ma zadanie przygotować i przedstawić informację na temat zabytków Pyrzyc. W tym roku Laura Klata z Brzeska prezentowała info na temat Studzienki św. Ottona, Wzgórze Chramowe omawiali uczniowie SP Brzesko, jak również Basztę Pijacką. Bramę Szczecińską – uczniowie SP Żabów, Basztę Sowią – SPzOI w Pyrzycach, Lodową – SP Brzesko, Bramę Bańską – SP Pyrzyce, a historię Kaplicy św. Ducha omawiali uczniowie SOSW w Pyrzycach. W rajdzie wzięli również udział uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Nowielinie i Środowiskowego Domu Samopomocy w Mielęcinie.
Tradycyjnie już w Kaplicy – Dziale Tradycji Biblioteki – „Muzeum Ziemi Pyrzyckiej” odbył się konkurs historyczny wiedzy o zabytkach Pyrzyc. W tegorocznej edycji zwyciężyła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Żabowie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy dużej znajomości tematu i zaangażowania w zdobywanie wiedzy.
Podsumowanie Rajdu i Konkursu oraz wręczenie nagrody oraz dyplomów odbyło się, jak przystało na rajd turystyczny przy ognisku.