X Międzyregionalny Konkurs Fortepianowy „Z TAŃCEM PRZEZ WIEKI”

dodano: 17-04-2019

Dnia 12 kwietnia 2019 roku w Pyrzyckiej Szkole Muzycznej I stopnia odbył się X Międzyregionalny Konkurs Pianistyczny „Z tańcem przez wieki”. Pomysłodawcą i organizatorem całej imprezy są nauczyciele Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I stopnia  pani Dorota Kosała oraz pani Marta Podolska.

Patronat honorowy nad imprezą sprawowali:  - Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz oraz Starosta Powiatu Pyrzyckiego – Stanisław Stępień.

Młodych muzyków oceniało jury w składzie:
przewodniczący konkursu :
Bogusław Rottermund - prof. Akademii Sztuki w Szczecinie
członkowie jury:
mgr Marina Rusak -  pedagog  Szkoły Muzycznej I i II st.  w Gorzowie Wlkp.,
mgr  Żaneta Bartosiewicz – pedagog  Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st.                         w Stargardzie

Konkurs cieszył się jak zwykle dużym zainteresowaniem wśród uczniów szkół muzycznych. W konkursie udział wzięło 49 młodych pianistów ze szkół muzycznych w Szczecinie, Gorzowie Wlkp., Stargardzie, Choszcznie, Gryficach, Strzelcach Krajeńskich, Międzyrzeczu, Świnoujściu, Kamieniu Pomorskim, Goleniowie i Pyrzycach, którzy zostali przesłuchani w trzech grupach.
Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

GRUPA I
Antoni Wiłkowicz – wyróżnienie
GRUPA III
Natasza Piwoni – III miejsce

Nagrody zostały ufundowane ze środków Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego.
Nagroda specjalna w postaci szklanej statuetki za najlepsze wykonanie utworu tanecznego ufundowała Pani Burmistrz Pyrzyc.
Z racji jubileuszu Konkursu zwieńczeniem był ogromny, smaczny tort, który podarował Starosta Pyrzycki.

Poziom konkursu był zróżnicowany. Uczniowie prezentowali swoje umiejętności                             z zaangażowaniem  i zrozumieniem wykonywanego repertuaru.
Komisja zgodnie stwierdziła, że niesłabnące zainteresowanie nauczycieli i uczniów konkursem świadczy o potrzebie jego kontynuacji.

Z nieukrywaną skromnością można rzec, że jest to zasługą dobrej organizacji oraz ciepłej atmosfery która tworzy się podczas konkursu. Uzyskaliśmy wsparcie ze strony władz gminy, powiatu i województwa, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Dzięki kolejnemu kulturalnemu wydarzeniu, miasto Pyrzyce zyskuje jeszcze większą popularność w regionie.