WYŚCIG ROWEROWY

dodano: 08-05-2019

Pyrzycka „Majówka” od trzech lat rozpoczyna się przy Placu Ratuszowym – Wyścigiem Rowerkowym o Puchar Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej.

Tegoroczne zawody, a w tym bardzo atrakcyjne nagrody przyciągnęły na linię startu ponad 150 szkrabiątek, szkrabów, smyków, młodzików i juniorów, którzy mieli do pokonania dystans (zależny od kategorii wiekowej) od 200 m do 1800 m. Po raz kolejny niezawodne były jednostki czuwające nad bezpieczeństwem młodych „cyklistów”. Rowerowy peleton eskortował radiowóz Straży Miejskiej oraz członkowie ze Stowarzyszenia Rowerowe Pyrzyce, którzy prowadzili i zamykali peleton. Na trasie czuwało Stowarzyszenie Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego, policjanci z Komendy Powiatowej  Policji oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pyrzyce (Pyrzyce, Obromino i Nowielin).
    Na mecie z rąk Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej, Zastępcy Burmistrz – Roberta Betyny oraz Radnej Rady Miejskiej w Pyrzycach – Małgorzaty Piotrowskiej każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i lizaka. Za miejsca od I – VI uczestnicy otrzymali statuetkę, czekoladę i dyplom, a za pierwsze miejsce dodatkowo nagrodę rzeczową.
    Spośród uczestników w każdej kategorii wiekowej rozlosowane zostały vouchery na kwotę 150 zł (każdy) na zakup sprzętu sportowego.
W ostatnim losowaniu trzech rowerów w kategoriach: szkrabiątka; szkraby i smyki oraz młodziki i juniorzy szczęśliwymi nabywcami jednośladów zostali: Kacper Kowalewski (19), Nadia Wasiak (139) i Aleksandra Ciurlej z nr startowym 163.
    Podczas wyścigu przygotowany był kącik z atrakcjami, gdzie panie z Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej malowały twarze i wyczarowywały przeróżne figurki z balonów.
    Po rywalizacji „na kółkach” odbyły się występy artystyczne lokalnych Zespołów Śpiewaczych „Na pyrzycką nutę”, przygotowane przez Pyrzycki Dom Kultury.
    Patronat medialny nad uroczystością objęli: „Kurier Szczeciński”, TVK AURA, Gazeta Ziemi Pyrzyckiej, Puls Powiatu, Radio Plus Lipiany, PyrzyceFM.

Wielkie podziękowania i uznania kierujemy do ludzi o wielkim sercu i bezinteresownej pomocy za wsparcie i udział w tegorocznych zawodach:

SPONSOROM:
1. PAŃSTWU KAMILI I MARCINOWI KONOPNICKIM – FIRMA MARKON GROUP W PYRZYCACH;
2. GRUPIE PSB SKLEP MRÓWKA W PYRZYCACH;
3. FIRMIE DECATHLON SZCZECIN USTOWO;
4. PANU ZBIGNIEWOWI WASIAKOWI – FIRMA NAPRAWA, SERWIS MASZYN BUDOWLANYCH, ROBOTY ZIEMNE
5. GEOTERMII PYRZYCE SP. Z O.O.
6. PANU LESZKOWI GOŁĘBIOWSKIEMU – ZAKŁAD BUDOWNICTWA OGÓLNEGO W PYRZYCACH
7. PANU MARCINOWI KUTAJ – SKLEP KREA – TOR W PYRZYCACH
8. PAŃSTWU MAŁGORZACIE I MARIUSZOWI GONTARZ – SKLEP „EDEN” W PYRZYCACH
9. PAŃSTWU JUSTYNIE I RAFAŁOWI KRZENTOWSKIM – KWIACIARNIA „GRACJA” W PYRZYCACH