Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

WYŚCIG ROWEROWY

dodano: 08-05-2019

Pyrzycka „Majówka” od trzech lat rozpoczyna się przy Placu Ratuszowym – Wyścigiem Rowerkowym o Puchar Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej.

Tegoroczne zawody, a w tym bardzo atrakcyjne nagrody przyciągnęły na linię startu ponad 150 szkrabiątek, szkrabów, smyków, młodzików i juniorów, którzy mieli do pokonania dystans (zależny od kategorii wiekowej) od 200 m do 1800 m. Po raz kolejny niezawodne były jednostki czuwające nad bezpieczeństwem młodych „cyklistów”. Rowerowy peleton eskortował radiowóz Straży Miejskiej oraz członkowie ze Stowarzyszenia Rowerowe Pyrzyce, którzy prowadzili i zamykali peleton. Na trasie czuwało Stowarzyszenie Ratownictwa Powiatu Pyrzyckiego, policjanci z Komendy Powiatowej  Policji oraz druhowie z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Pyrzyce (Pyrzyce, Obromino i Nowielin).
    Na mecie z rąk Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej, Zastępcy Burmistrz – Roberta Betyny oraz Radnej Rady Miejskiej w Pyrzycach – Małgorzaty Piotrowskiej każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal i lizaka. Za miejsca od I – VI uczestnicy otrzymali statuetkę, czekoladę i dyplom, a za pierwsze miejsce dodatkowo nagrodę rzeczową.
    Spośród uczestników w każdej kategorii wiekowej rozlosowane zostały vouchery na kwotę 150 zł (każdy) na zakup sprzętu sportowego.
W ostatnim losowaniu trzech rowerów w kategoriach: szkrabiątka; szkraby i smyki oraz młodziki i juniorzy szczęśliwymi nabywcami jednośladów zostali: Kacper Kowalewski (19), Nadia Wasiak (139) i Aleksandra Ciurlej z nr startowym 163.
    Podczas wyścigu przygotowany był kącik z atrakcjami, gdzie panie z Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej malowały twarze i wyczarowywały przeróżne figurki z balonów.
    Po rywalizacji „na kółkach” odbyły się występy artystyczne lokalnych Zespołów Śpiewaczych „Na pyrzycką nutę”, przygotowane przez Pyrzycki Dom Kultury.
    Patronat medialny nad uroczystością objęli: „Kurier Szczeciński”, TVK AURA, Gazeta Ziemi Pyrzyckiej, Puls Powiatu, Radio Plus Lipiany, PyrzyceFM.

 

Wielkie podziękowania i uznania kierujemy do ludzi o wielkim sercu i bezinteresownej pomocy za wsparcie i udział w tegorocznych zawodach:

 

SPONSOROM:
1. PAŃSTWU KAMILI I MARCINOWI KONOPNICKIM – FIRMA MARKON GROUP W PYRZYCACH;
2. GRUPIE PSB SKLEP MRÓWKA W PYRZYCACH;
3. FIRMIE DECATHLON SZCZECIN USTOWO;
4. PANU ZBIGNIEWOWI WASIAKOWI – FIRMA NAPRAWA, SERWIS MASZYN BUDOWLANYCH, ROBOTY ZIEMNE
5. GEOTERMII PYRZYCE SP. Z O.O.
6. PANU LESZKOWI GOŁĘBIOWSKIEMU – ZAKŁAD BUDOWNICTWA OGÓLNEGO W PYRZYCACH
7. PANU MARCINOWI KUTAJ – SKLEP KREA – TOR W PYRZYCACH
8. PAŃSTWU MAŁGORZACIE I MARIUSZOWI GONTARZ – SKLEP „EDEN” W PYRZYCACH
9. PAŃSTWU JUSTYNIE I RAFAŁOWI KRZENTOWSKIM – KWIACIARNIA „GRACJA” W PYRZYCACH
10. PANU DANIELOWI WROŃSKIEMU – FIRMA „DAMAR”
W PYRZYCACH
11. ODDZIAŁOWI MLEKOVITA – ZAKŁAD W PYRZYCACH
12. PANU ADAMOWI LICHOTA – FIRMA „DARKO” W PYRZYCACH

PARTNEROM:
1. GMINIE PYRZYCE
2. STAROSTWU POWIATOWEMU W PYRZYCACH
3. STOWARZYSZENIU RATOWNICTWA POWIATU PYRZYCKIEGO
4. OCHOTNICZYM STRAŻOM POŻARNYM GMINY PYRZYCE (JEDNOSTKOM Z OBROMINA, NIEBOROWA I PYRZYC)
5. STOWARZYSZENIU ROWEROWE PYRZYCE
6. STRAŻY MIEJSKIEJ W PYRZYCACH
7. KOMENDZIE POWIATOWEJ POLICJI W PYRZYCACH

Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia