dodano: 18-06-2019

W piątek (14.06) w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach odbyło się spotkanie w sprawie planowanej przez Stowarzyszenie Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego w ramach realizowanego programu ,,Bezpieczna Gmina 2017- 2020" inicjatywy mającej na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Gminy Pyrzyce.

W spotkaniu uczestniczył Prezes Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego Michał Dudek - inicjator projektu, mł. referent ds. Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Pyrzycach Kazimierz Jaborowski, przedstawiciel Straży Miejskiej w Pyrzycach Tomasz Posyniak, Anna Podzińska - Hołownia Kierownik Wydziału Planowania Inwestycji i Drogownictwa oraz Menadżer ds. sprzedaży firmy Lifor Andrzej Krawczak.

Po przeprowadzonej obserwacji jak i zgłoszeń od lokalnej społeczności wynika, że kierowcy zarówno pojazdów osobowych oraz ciężarowych nie stosują się do ograniczenia prędkości czym stwarzają zagrożenie zarówno dla mieszkańców jak i dzieci. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom społecznym w czasie spotkania ustalono, że Stowarzyszenie podejmuje działania mające na celu pozyskanie środków na zakup radarowych wyświetlaczy prędkości i umieszczenie ich w obrębie szkoły min. w miejscowości Mielęcin i Okunica. Podczas spotkania przedstawiciel firmy Lifor zaprezentował działanie tablicy świetlnej oraz szczegółowo omówił jej funkcjonalność. Dodatkowym elementem realizowanego projektu będą spotkania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym z mieszkańcami Gminy Pyrzyce.

Tablica VIASIS PLUS pozwala ustawić własne LED-owe teksty i grafiki. Wyświetlacz posiada funkcję przechowywania danych, zmiany koloru diody LED, ograniczenia prędkości oraz funkcję ,,SMILE". Tablica może działać za pomocą panelu solarnego, i nie musi być zasilane przez 230V, a zarazem może być urządzeniem mobilnym, tzn. dzięki swojej lekkiej konstrukcji może być przemieszczana z miejsca na miejsce. Dzięki posiadanym danym, można wygenerować raporty do analiz, m.in. natężenia ruchu, ilości pojazdów, prędkości, z datą i czasem.

Kolejnym etapem będzie przygotowanie przez Stowarzyszenia Ratownictwo Powiatu Pyrzyckiego wniosku o dofinansowanie.