Zdrowe Odżywianie w Żabowie

dodano: 12-11-2012

Tydzień Zdrowego Odżywiania w Szkole Podstawowej w Żabowie rozpoczął się bardzo energetycznie, bo od rytmicznej zumby.

Następnego dnia pani pielęgniarka przeprowadziła pogadankę nt. zasad zdrowego odżywiania i stylu życia.
Uczniowie w środę zostali przywitani owocową niespodzianka, na koniec dnia obejrzeli owocowy teatrzyk przygotowanym przez klasę IV b.
    We czwartek 8 listopada dzieci przygotowywały propozycje zestawów śniadaniowych, które każde uczeń może sobie przyrządzić w domu lub zabrać do szkoły na drugie śniadanie.
Na lekcjach wychowawczych klasy IV- VI wykonały owocowe obrusy oraz warzywne zwierzaki - cudaki, natomiast klasy młodsze przygotowały kolorowe wydzieranki warzyw i owoców. Prace uczniów ozdobiły stoliki w stołówce oraz korytarze szkolne.
     W ostatnim dniu akcji w czasie przerwy śniadaniowej uczniowie byli częstowani jabłkami, marchewką oraz jogurtami, które przekazała Spółdzielnia Obrotu Towarowego ze Szczecina.
     Zdając sobie sprawę jak ważną rolę odgrywa prawidłowa dieta w życiu młodego człowieka, uczniowie naszej szkoły korzystają z programu „szklanka mleka” i „owoce w szkole” przez cały rok szkolny.