Inicjatywa powołania Pyrzyckiej Rady Rolników

dodano: 20-11-2012

15 listopada w Urzędzie Miejskim w Pyrzycach na zaproszenie Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha do udziału w spotkaniu przybyli reprezentanci środowiska rolniczego z całego obszaru gminy Pyrzyce, a także radni, sołtysi i inni zainteresowani sprawami rolnictwa. W spotkaniu udział wzięło 28 rolników.

Intencją tego spotkania było inicjatywa powołania Pyrzyckiej Rady Rolników, działającej przy Burmistrzu Pyrzyc. Spotkanie miało charakter luźnej dyskusji, w której każdy z uczestników mógł zabrać głos, przedstawić swoje uwagi, opinie oraz zadać nurtujące go pytanie. Zaproszeni żywo dyskutowali na temat obecnej sytuacji rolników, poruszali bieżące problemy związane z lokalnym rolnictwem.
    W toku rozmów ustalono, że potrzebny jest zespół, który występowałaby, jako reprezentant grupy społecznej bezpośrednio związanej z problematyką rolnictwa. W skład Pyrzyckiej Rady Rolników wybrano sześciu przedstawicieli. Spotkania Rady odbywać się będą cyklicznie na podstawie, których wypracowywane będą pewne kompromisy i porozumienia oraz wyciągane wspólne wnioski. Na spotkaniu padły propozycje usystematyzowania problemów, określenia najważniejszych tematów i planów działania oraz zorganizowania cyklu spotkań z udziałem osób kompetentnych, ekspertów w danej dziedzinie.
    Z zadowoleniem przyjęto efekt konsultacji, czego rezultatem była deklaracja udziału w pracach Pyrzyckiej Rady Rolników, jako ciała opiniotwórczego i doradczego Burmistrza Pyrzyc.