Podsumowanie akcji "Ciepłe buty dla dzieci"

dodano: 20-11-2012

18 listopada na placu Ratuszowym w Pyrzycach odbył się festyn, który zakończył akcję społeczną pod Patronatem Burmistrza Pyrzyc, trwającą od października pn. „Ciepłe buty dla dzieci”.

Organizatorzy przedsięwzięcia: Polski Komitet Pomocy Społecznej Zarząd Powiatowy w Pyrzycach oraz miejscowy Ośrodek Pomocy Społecznej zapewnili w niedzielne przedpołudnie wiele atrakcji, m.in. uczestnicy mogli obejrzeć występy Kapeli Podwórkowej „Bez zagrychy”, występy uczniów Publicznego Gimnazjum, pokaz interwencji Policji z udziałem psa. Najmłodsi mogli zwiedzić wozy strażackie i samochody policyjne. Podczas festynu była również możliwość udziału w pokazie tanecznym „Zumby” oraz zakupu licznych potraw (bigos, pierogi, grochówka, żurek, ciasto) przygotowanych przez Spółdzielnię Socjalną „Brzoza” z Brzeska, stowarzyszenie Klub Abstynenta „Krokus”, Marcina Michalskiego, Grzegorza Sołoduchę.
     W ramach akcji zebrano środki pieniężne w wysokości 3.393,68 zł, za które organizator akcji zakupi obuwie na zimę dla dzieci z najuboższych rodzin z terenu gminy. Ciepłe buty otrzymają również dzieci, które straciły swój dom w wyniku tragicznego pożaru, do którego doszło w Pyrzycach w ubiegłym tygodniu.
Na zakończenie festynu burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech serdecznie podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego szczytnego przedsięwzięcia,  w szczególności Danucie Nowakowskiej, Sylwii Gabryelczyk, Marzenie Podzińskiej, wszystkim pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyrzycach, strażakom z  Państwowej Straży Pożarnej w Pyrzycach i druhom Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyrzycach, funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach, prowadzącemu Bogdanowi Laskowskiemu i jego zespołowi, Ewelinie Ścibiorskiej. Słowa podziękowania burmistrz skierował przede wszystkim do mieszkańców, którzy wspierali akcję i chcieli pomóc najbardziej potrzebującym.