Laptopy i tablety do zdalnego nauczania dla uczniów bądź nauczycieli szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Pyrzyce

dodano: 14-05-2020

Gmina Pyrzyce pozyskała środki finansowe w wysokości 70 000,00 zł z projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła” na zakup laptopów i tabletów, które trafią do szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd i dalej - bezpośrednio do uczniów bądź nauczycieli.

W ramach dofinansowania udało się zakupić 20 laptopów i 24 tablety. Zakupiony  sprzęt umożliwi zdalną edukację uczniom, których sytuacja rodzinna i materialna uniemożliwia aktywne włączenie się w codzienne zajęcia szkolne oraz nauczycielom, którzy nie posiadają sprzętu pozwalającego im na realizację zdalnych lekcji.

Program "Zdalna szkoła" – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu” działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach”.

15 maja b.r. ruszy kolejny nabór wniosków o dofinansowanie zakupu laptopów i tabletów w związku ze zdalnym nauczaniem. Do podziału między gminy będzie 180 mln zł. - Gmina Pyrzyce również podczas tego naboru będzie aplikowała o grant na zakup sprzętu, który pomoże uczniom gminnych placówek znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej czynnie włączyć się w zdalną edukację.

Burmistrz Pyrzyc
                                                                  /-/ Marzena Podzińska