„Pyrzyce dla potrzebujących”

dodano: 03-07-2020

W dniu 2.07.2020 roku Pani Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska przekazała sołtysom pięciu sołectw Gminy Pyrzyce sprzęt multimedialny zakupiony w ramach projektu, pt. „Pyrzyce dla potrzebujących” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020,

o który wystąpił i realizuje Ośrodek Pomocy Społecznej w Pyrzycach, w okresie od 1 stycznia 2020 roku do 31 października 2021 roku. Jednym z zadań projektu było utworzenie Klubów Seniora, w świetlicach wiejskich w wybranych miejscowościach Gminy Pyrzyce tj.: Mielęcin, Letnin, Żabów, Brzezin, Turze, gdzie dla 60 osób zaplanowano m.in.:

· warsztaty zajęciowe

· gimnastykę rekreacyjną

· spotkania z lekarzami

· wyjścia do kina/teatru/na basen

· kącik telewizyjny

Każda ze świetlic, w porozumieniu z sołtysem została wyposażona w sprzęt, z którego po zakończeniu projektu będą mogli skorzystać mieszkańcy.