Sportowy Dzień Kobiet "PIAST I" najlepszy

dodano: 16-03-2012

W dość nietypowy - ale oryginalny - sposób, w pyrzyckim Ośrodku Sportu i Rekreacji obchodzono Dzień Kobiet. Już po raz dziewiąty - siedem ekip wystartowało w Turnieju Piłki Siatkowej Amatorskich Drużyn Żeńskich.

Zawody nad, którymi patronat objął Burmistrz Pyrzyc zdominowały Dziewczęta z pierwszego zespołu "PIAST" Pyrzyce. Podczas czterech spotkań (grano do dwóch wygranych setów) nie oddały przeciwniczkom nawet jednej partii.

Przed rozpoczęciem zmagań nad siatką, wszystkie zawodniczki oraz panie obecne na trybunach obdarowane zostały kwiatami przez Burmistrza Pyrzyc, Jerzego Marka Olecha oraz Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Pyrzycach, Mariana Osękowskiego.

Rywalizacja sportowa rozpoczęła się od gier eliminacyjnych w dwóch grupach. Oprócz pyrzyckich "Gimnazjalistek", także ,,FEMINA" Pyrzyce na tym etapie rozgrywek ograła rywalki "do zera". Młode kobiety szły jak burza dalej, pokonując pewnie w półfinale Przelewice. Zdecydowanie więcej napracowały się o finał siatkarki "MOSTARU" Stargard Szcz. Obroniły dwa sety, aby ostatecznie wygrać decydujące piłki z "Feminą". W najważniejszym spotkaniu turnieju nie miały jednak już na tyle sił, aby stawić czoła gospodyniom. Uległy pierwszej drużynie z "PIASTA" w dwóch setach – 17 : 25 i 21 : 25. W meczu o "brąz" "Femina" pokonała Przelewice, a piąte miejsce zajęły Panie z Chojny "RELAX" po zwycięstwie nad Zespołem Szkół nr 1 Pyrzyce.

Na sukces team'u "PIASTA I" zapracowały siatkarki: Magdalena Maćkowiak, Izabela Zemełka, Hanna Bielicka, Izabela Grabińska, Aleksandra Franiak, Alicja Słowikowska, Martyna Meresińska. Miano najsympatyczniejszej zawodniczki przypadło Magdalenia Maćkowiak (PIAST I Pyrzyce). Wszystkie drużyny uhonorowane zostały pucharami oraz dyplomami. Ponadto dla zwycięskiej drużyny - sponsor – Piotr Tomaszewicz, Prezes Przedsiębiorstwa Development w Szczecinie, ufundował weekendowy pobyt w Apartamencie "Nautilus" w Świnoujściu.

Po zakończeniu rywalizacji na parkiecie, Renata Michalska – Dyrektor OSiR zaprosiła zawodniczki na słodki poczęstunek z symboliczną lampką szampana.

TABELA KOŃCOWA:

1. I miejsce PIAST I (Publiczne Gimnazjum) Pyrzyce
  2. II miejsce MOSTAR Stargard Szcz.
  3. III miejsce FEMINA Pyrzyce
  4. IV miejsce PRZELEWICE