49 Biegi Gryfitów

dodano: 23-10-2020

W piątek (16 października br.), choć aura była mało sprzyjająca i sytuacja dotycząca nowych obostrzeń nie pozwoliła wszystkim chętnym wystartować w zawodach, to na pyrzycki stadion dotarła i tak duża rzesza, bo aż dwieście pięćdziesiąt dziewcząt i chłopców, aby móc zmierzyć się z rywalami w swojej kategorii wiekowej i zdobyć jak najwyższe miejsce w klasyfikacji.

Honorowy patronat nad uroczystością objął Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz.

W imieniu gospodarza uroczystości – Burmistrz Pyrzyc, oficjalnego otwarcia dokonali: Zastępca Burmistrz Pyrzyc – Robert Betyna oraz Dyrektor OSiR w Pyrzycach – Krzysztof Dębiński.

Biegowy peleton rozpoczęły dziewczęta z rocz. 2013/2012 na dystansie 500 m, natomiast ostatnimi, którzy kończyli rywalizację biegową byli chłopcy z rocz. 2007/ 2006, mając do pokonania 1500 m.

Czy rekreacyjnie, czy też bardziej wyczynowo wszyscy ukończyli biegi, a na mecie uhonorowani zostali złotym medalem. W każdej konkurencji pierwsza szóstka otrzymała puchary, statuetki oraz nagrody rzeczowe (torby, plecaki, saszetki, pendrivy, bidony oraz breloki, które zapewniło Pomorze Zachodnie). Dla zwycięzcy w każdym biegu Spółka Backer OBR ufundowała vouchery do zrealizowania w sieci sklepów Decathlon.
Natomiast nasz partner Decathlon Ustowo ufundował vouchery na zakup sprzętu sportowego (na kwotę 50 zł i 100 zł), które rozlosowane zostały spośród wszystkich uczestników oraz dla szkół i klubów za frekwencję w zawodach (o wartości 500 zł). Posiadaczami nagród została Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, Szkoła Podstawowa w Pyrzycach oraz UKS ARBOD Dobra.

Każdy kto miał ochotę na odpoczynek i regenerację mógł skorzystać ze specjalnej strefy relaksu przygotowaną przez energiczny team z Decathlonu.

Organizator - OSiR zadbał o bezpieczeństwo na trasie biegów, obsługę medyczną i ciepły posiłek. Zawody odbył się przy zachowaniu wszelkich zasad ostrożności sanitarnych.

Kolejne przedsięwzięcie przygotowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach udowodniło, iż nie ma rzeczy niemożliwych, tym razem biegowo, jak i organizacyjnie.

Bardzo wiele instytucji, firm oraz osób prywatnych przyłączyło się do realizacji wydarzenia, co pokazuje jak wielu jest ludzi o dobrych sercach.

Do Wszystkich Partnerów oraz Wspierających tegoroczne Biegi Gryfitów kierujemy serdeczne podziękowania:
Burmistrz Pyrzyc

Pomorza Zachodniego

Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej w Szczecinie

Zachodniopomorskiej Federacji Sportu w Szczecinie

Zachodniopomorskiego Związku Towarzystw Krzewienia Kultury Fizycznej w Szczecinie

Zachodniopomorskiego Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Szczecinie

Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie

Pyrzyckiego Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o.

Firmy Decathlon Ustowo

Spółki Backer OBR w Pyrzycach

Spółki Globex PSB Mrówka, sklep w Pyrzycach

Pana Zbigniewa Wasiaka - Właściciela Przedsiębiorstwa Naprawa, Serwis Maszyn Budowlanych Roboty Ziemne