" Zmieniamy się dla WAS "

dodano: 12-11-2020

Od połowy roku na osirowskich obiektach dzieje się bardzo dużo prac remontowo – modernizacyjnych oraz inwestycyjnych. Burmistrz Pyrzyc, Marzena Podzińska od dłuższego już czasu intensywnie prowadzi  działania w ramach poprawy infrastruktury sportowej.

Są to m.in. prace z kosztorysu inwestorskiego: PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA STADIONU MIEJSKIEGO PRZY UL. SPORTOWEJ W PYRZYCACH, zadanie "Modernizacja Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej w Pyrzycach.
    W związku z tym, przeprowadzony został I etap - budowa studni głębinowej.
W drodze analizy budżetu Gminy oraz możliwości pozyskania środków zewnętrznych,22.07.2020 roku pomiędzy Województwem Zachodniopomorskim reprezentowanym przez Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego, Olgierda Kustosza, a Gminą Pyrzyce reprezentowaną przez Burmistrz Pyrzyc, Marzenę Podzińską oraz Skarbnika, Danutę Bartków podpisana została umowa w sprawie udzielenia pomocy finansowej na zadanie "Modernizacja Stadionu Miejskiego przy ul. Sportowej w Pyrzycach – budowa studni głębinowej na stadionie miejskim w Pyrzycach". Łączna wartość zadania opiewa na kwotę 39 975,00 zł, z czego wysokość dofinansowania wynosi 20 000,00 zł, pozostała część zabezpieczona jest z budżetu Gminy.
    W związku z powyższym przeprowadzono działania projektowe oraz badanie gruntu. Następnie po wyłonieniu wykonawcy podjęte zostały prace odwiertu studni. Otwór wiertniczy wykonany został na głębokości 50 m, do warstwy wodonośnej. Kolejnym etapem jest tworzenie dokumentacji na pozwolenie wodno – prawne na eksploatację studni.
    Inwestycja ta przyczyni się do oszczędności, niezależności i wydajności w utrzymaniu terenów zielonych na obiekcie.