21. Finał XXI WOŚP - Pyrzyce uzbierały ponad 26 tysięcy złotych!

dodano: 15-01-2013

W niedzielny poranek na ulicach naszego miasta pojawili się wolontariusze z Zespołu Szkół Nr 1 i ze Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach, którzy zbierali pieniądze na ratowanie życia dzieci oraz godną opiekę medyczną seniorów.

O godz. 15.00 w hali widowiskowo – sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach rozpoczął się pyrzycki finał XXI WOŚP, podczas którego  odbyły się występy zespołów: „Kapela bez zagrychy” Bogdana Laskowskiego, „Young Stars”, „Quatro Man” pod kierownictwem Łucji Szutkowskiej, młodzieżowy zespół Tomka Lewandowskiego, poza tym pokaz taneczno – gimnastyczny w wykonaniu uczennic Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach, które przygotowała Danuta Kuźnicka. Występy przeplatały się z loterią fantową i licytacją orkiestrowych darów. Nie zabrakło ofiarności i wielkiego serca wśród licytujących, a można było wylicytować m.in. : koszulkę i flagę Polski z Euro 2012 z autografami czołowych polskich piłkarzy, zaproszenie na śniadanie z burmistrzem, naszyjnik firmy APART, ekspres do kawy, słuchawki bezprzewodowe, blender, karnet na wstęp do sauny, siłowni i do automyjni oraz na wykonanie karykatury osoby licytującej i wiele innych. Dla najmłodszych organizatorzy przygotowali kącik do wykonania prac plastycznych, dekoracyjnych, z różnymi grami i zabawami, malowania twarzy, trampoliny. Smakosze mogli degustować pyszną grochówkę, bigos oraz ciasta.
     Jerzy Marek Olech burmistrz Pyrzyc otwierając finał WOŚP w Pyrzycach, bardzo serdecznie podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie szczytnego przedsięwzięcia. W szczególności słowa podziękowania burmistrz skierował do wolontariuszy, którzy pomimo mroźnej aury wytrwale zbierali fundusze dla potrzebujących – dla dzieci i seniorów oraz do wszystkich , którzy swoją ofiarnością wspierali WOŚP. Edyta Sójka szefowa pyrzyckiego sztabu WOŚP poinformowała nas, iż w tym roku mieszkańcy gminy i powiatu pyrzyckiego przekazali podczas niedzielnej akcji fundusze w wysokości 26.190,64 zł (więcej niż w roku 2012).
     Serdecznie dziękujemy szefowej sztabu i całemu pyrzyckiemu sztabowi WOŚP, wolontariuszom, ochotnikom i Komendantowi Gminnemu OSP w Pyrzycach – Jerzemu Wrońskiemu, Marcie Hołowni i stowarzyszeniu Fabryka Dobrego Czasu, uczniom i nauczycielom Joannnie Pniewskiej, Ilonie Puzerewskiej z ZS nr 2 RCKU,  ZS nr 1, Społecznego Gimnazjum w Pyrzycach,  Lucynie Wilgockiej i spółdzielni socjalnej „Pod Kasztanami” z Rzepnowa, prowadzącym całą imprezę, Bogdanowi Laskowskiemu wraz z zespołem, Łucji Szutkowskiej i Tomkowi Lewandowskiemu wraz z ich utalentowaną młodzieżą, Danucie Kuźnickiej i uczennicom Publicznego Gimnazjum, wszystkim sponsorom, dyrektorom i pracownikom jednostek podległych – PDK, OSiR, szkół gminnych.
Bardzo, bardzo dziękujemy wszystkim osobom o wspaniałych sercach, które wsparły 21. Finał WOŚP.  Niech podsumowaniem finału będą słowa Jurka Owsiaka:  „Dziękujemy Ci Polsko i cały Świecie! Bez Was nie byłoby takiego dnia!”.

MW