"Król Myśli"

dodano: 07-01-2021

Ukazał się drugi tom powieści fantasy „Król Myśli” autorstwa Marka Malmana, której akcja dzieje się na podobnej do Ziemi planecie w czasach, które można przyrównać do naszego średniowiecza, zamykający przygody bohaterów znanych Czytelnikom z pierwszej części.
Jeden z wątków drugiego tomu powieści Król Myśli rozgrywa się w lokalizacji istniejącej w rzeczywistości. Mowa tu o Pirissie (Pyrzycach), których obwarowania obronne zostały w powieści
dokładnie opisane i zilustrowane. W książce znajduje się dziewięć rycin wykonanych przez Panią Grażynę Jeznach, przedstawiających baszty i bramy średniowiecznych murów obronnych miasta. Ponadto bohaterowie odwiedzają także miejsca znajdujące się w pobliżu Pyrzyc.
W II tomie powieści znalazły się także dwie osoby kiedyś żyjące w Pyrzycach, które znane są ze swojej pozytywnej postawy – Pani Kazimiera Nowakowska i Pan Artur Marcinkiewicz. Jednym z bohaterów jest także Rycerz Przybor, którego imieniem nazwano jedną z ulic Pyrzyc (dawne Karniewo).
Gratuluje Panu Markowi Malmanowi i zachęcam Państwa do lektury. Promocja książki będzie realizowana w 2021 roku.

Burmistrz Pyrzyc
                                                                                                           /-/ Marzena Podzińska