Turniej charytatywny dla Mai i Kai

dodano: 18-01-2021

Kaja, Maja i Szymon przyszli na świat w 2019 roku. U obu dziewczynek stwierdzono niezwykle rzadką chorobę SMARD1, jedną z najrzadszych chorób nerwowo-mięśniowych. Choroba objawia się zanikiem mięśni-przede wszystkim oddechowych. Oddech i życie dzieci z tą chorobą nieustannie wspomaga respirator.
Rodzina dziewczynek potrzebuje pomocy, bo choć ze wszystkich sił dbają o dziewczynki każdego dnia, to do tej walki potrzebują wsparcia. Ludzi, którzy razem staną do trudnej batalii z chorobą ich córek.  Państwo Szulczewscy walczą i walczyć będą, jednocześnie zwracają się z prośbą do ludzi o pomocną dłoń.
    Darowizny można wpłacać na konto Fundacji "Serca dla Maluszka"; Bank Millenium 85 1160 2202 0000 0001 9214 1142; Tytułem: "1055 KAJA I MAJA SZULCZEWSKIE". Każda przelana złotówka może pomóc dziewczynkom w rozwoju i w szczęśliwszym życiu.
Do pomocy włączył się również Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Pyrzycach, który wydał kalendarz policyjny na 2021 r.
Podkreślając szczególny charakter przedsięwzięcia, Burmistrz Pyrzyc – Marzena Podzińska przyznała wyróżnienie honorowe w postaci ,,Patronatu Burmistrza Pyrzyc’’. Taki unikatowy kalendarz może trafić do każdego, jednakże warunkiem jego otrzymania będzie wpłata cegiełki w kwocie minimum 30 zł na konto fundacji wchodząc w link www.siepomaga.pl/kaja-maja. Tytuł wpłaty: ,,kalendarz dla Kai i Mai’’.

Ośrodek Sportu i Rekreacji w Pyrzycach również wspiera i pomaga w akcji. Z inicjatywy Burmistrz Pyrzyc – Marzeny Podzińskiej, Dyrektora OSiR – Krzysztofa Dębińskiego i Przewodniczącego Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Pyrzycach – Dawida Symeli powstał pomysł organizacji Charytatywnego Turnieju Piłki Nożnej, który odbędzie się 6 lutego 2021 r., o godz. 10.00 w Hali OSiR w Pyrzycach. Zawody rozegrane zostaną o puchar Henryka Wawrowskiego – reprezentanta Polski w piłce nożnej, medalisty olimpijskiego z Montrealu w 1976 r.
Transmisja turnieju relacjonowana będzie na żywo: http://tvkaura.pl/; https://www.facebook.com/Vigorpyrzyce-101856655140993 oraz https://www.facebook.com/osirwpyrzycach

W ramach turnieju od 1 lutego 2021 r. na www.facebook.com/smardgirlsmajakaja prowadzona będzie licytacja atrakcyjnych przedmiotów – wejdź na stronę fb, wybierz przedmiot, dołącz do licytujących, a jak wygrasz, wpłać pieniądze na konto fundacji dziewczynek. To takie proste, a jednocześnie szlachetne i jakże pomocne.
Jest wiele dróg pomagania, my zachęcamy do wybrania właśnie tej. Nakręć się na pomaganie!!! Razem możemy więcej!!!

Ze względu na sytuację pandemiczną w kraju termin zawodów może ulec zmianie, o czym poinformujemy.

Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji
                                                                                                      (-) Krzysztof Dębiński