Dowóz na szczepienia

dodano: 04-02-2021

W dniu 3 lutego 2021 roku w godzinach popołudniowych zorganizowaliśmy dowóz pierwszej osoby  do punktu szczepień w Pyrzycach na szczepienie przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 była to 87 letnia mieszkanka Pyrzyc.
Dowóz został wykonany przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyrzycach.

Mieszkańcy Gminy Pyrzyce, którzy zarejestrowali się na szczepienia, a POZ nie ma  możliwości zorganizowania transportu do punku szczepień mogą skorzystać z dowozu do punktu szczepień. Pomoc przeznaczona jest dla:
1. Osób niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami.
2. Osób mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca punktu szczepień.

Aby zgłosić potrzebę transportu, należy zadzwonić do Urzędu Miejskiego w Pyrzycach od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 - 15.00 najpóźniej na 2 dni przed dniem szczepienia na numer telefonu:
91 39 70 329 lub 607 986 986.

Punkt szczepień przeciw Covid-19 w Gminie Pyrzyce to Eskulap Sp. z o.o. NZOZ,ul. JANA PAWŁA II 11 w Pyrzycach - Telefon: 509 740 371.
Urząd Miejski w Pyrzycach nie wyznacza daty ani godziny szczepienia danej osoby.

Burmistrz Pyrzyc
                                                                                                (-)  Marzena Podzińska