dodano: 08-02-2021

O krok od tragedii !

Niskie temperatury powodują zamarzanie jezior, rzek i zbiorników wodnych. Dzieci i młodzież zimą często wybierają zabawę właśnie na zamarzniętych zbiornikach, wchodząc na nie, nieświadome grożącego im niebezpieczeństwa. Szczególnie teraz, kiedy grubość lodu w wielu miejscach nie przekracza kilku centymetrów, istnieje zagrożenie jego załamania i utonięcia znajdujących się na nim osób.

Dnia 5 lutego, w godzinach popołudniowych funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali zgłoszenie, że na zamarzniętym zbiorniku - Stawie Złotej Rybki w Pyrzycach -  kilku chłopców gra w piłkę. Zdarzenie to potwierdziły kamery monitoringu miejskiego. Osoba zgłaszająca nadmieniła, że nie potrafi udzielić pierwszej pomocy w przypadku załamania się lodu. Strażnicy udali się na miejsce, gdzie zastali sześciu chłopców w wieku 10 – 13 lat grających w piłkę i próbujących dla zabawy rozbić lód kamieniem. Dzięki natychmiastowej i zdecydowanej interwencji strażników być może nie doszło do tragedii. Chłopcy zostali pouczeni o zagrożeniach i niebezpieczeństwie zabaw na otwartych zbiornikach wodnych. Następnie funkcjonariusze bezpiecznie odwieźli chłopców do miejsca zamieszkania i oddali pod opiekę rodziców.
Pamiętaj! Wchodząc na lód, ryzykujesz życiem.

Komendant Straży Miejskiej
w Pyrzycach