KONSULTACJE SPOŁECZNE

dodano: 12-07-2021

Zachęcam mieszkańców miasta i gminy Pyrzyce do składania uwag, wniosków do przedstawionej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie koncepcji trasy obejścia miasta Pyrzyce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 119 .

Projektowana obwodnica przebiega po zachodniej stronie miasta. Początek drogi zlokalizowany jest w DW 106 ( ul. Stargardzka) skrzyżowanie z drogą powiatowa w kierunku Brzezina. Trasa przecina ul. Głowackiego, ul. Szczecińską, ul. Równą i ul. Mickiewicza. Koniec drogi zlokalizowany jest w ciągu DW 119 w rejonie stacji paliw i zbiornika Sicina. Planowana budowa ma na celu odciążenie Pyrzyc od ruchu tranzytowego, zwiększenie bezpieczeństwa ruchu oraz podniesienie komfortu podróży.

Proszę o przesyłanie uwag i wniosków dotyczących przedsięwzięcia w terminie od 12 lipca 2021 r. do dnia 06 sierpnia 2021 roku:

• pocztą na adres: Urząd Miejski w Pyrzycach, Plac Ratuszowy 1,74-200 Pyrzyce,

• faksem na nr 91 39 70 314,

• pocztą elektroniczną na adres: sekretariat@pyrzyce.um.gov.pl, kierownik.rg@pyrzyce.um.gov.pl z dopiskiem „Konsultacje społeczne – Obwodnica Pyrzyc w ciągu DW119”.

• w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Pyrzycach

Wszystkie przesłane, podpisane i zaopatrzone w imię i nazwisko oraz adres, uwagi, wnioski i zastrzeżenia zostaną przekazane do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, gdzie zostaną przeanalizowane i w przypadkach uzasadnionych, tj. możliwych do zastosowania ze względów technicznych, prawnych i finansowych, zostaną uwzględnione.

Z koncepcją obejścia miasta Pyrzyce można zapoznać się na stronie internetowej www.pyrzyce.um.gov.pl

BURMISTRZ PYRZYC

(-) Marzena Podzińska

PARAMETRY PROJEKTOWANEJ TRASY

- klasa techniczna drogi - GP (główna ruchu przyspieszonego)

- prędkość projektowa - 70 km/h

- prędkość miarodajna - 100 km/h

- obciążenie na oś - 115 kN

- skrzyżowania główne - ronda średnie ( średnica zewnętrzna 44 m)

- ilość jezdni - 1

- szerokość jezdni - 7,00 m

- szerokość pasa ruchu - 3,50 m

- szerokość pobocza gruntowego - min. 1,5 m

Załącznik graficzny cz. 1.

Załącznik graficzny cz. 2.

Załącznik graficzny cz. 3.