Warsztaty plastyczne

dodano: 05-08-2021

Warsztaty plastyczne

W Ramach projektu, pt. „Pyrzyce dla potrzebujących” z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020, uczestnicy Klubu Seniora z miejscowości Brzeźno, Mielęcin, Żabów, Turze, Letnin wzięli udział w warsztatach:

Warsztaty florystyczne wianki wielkanocne

Aby zaznaczyć, że nadszedł czas świąteczny, Seniorzy wykonali świąteczny wianek na drzwi.Taka twórcza praca cudownie odstresowuje, napawa świątecznym nastrojem, przynosi ogrom satysfakcji i, co najważniejsze, sprawia, że możemy cieszyć się oryginalnym i absolutnie niepowtarzalnym dekorem!

Warsztaty malowanie na tkaninie oraz szycie torby

Tym razem nasi Seniorzy mieli za zadanie namalowanie na tkaninie aplikacji kwiatowej a następnie uszycie z niej torby ekologicznej na zakupy. To  zdobycie kolejnej umiejętności i poszerzenie wiedzy krawieckiej.

Warsztaty malowanie ceramiki ,,filiżanki”

Malowanie ceramiki jest prostym i bardzo wciągającym zajęciem. Bowiem każdy z nas chciałby zaprosić gości i podać im kawę w niepowtarzalnym serwisie Uczestnicy warsztatów pięknie ozdobili filiżanki i talerzyki, które stały się ozdobą każdego domu.

Warsztaty malowanie obrazu ,,Słoneczniki’’.

Wiele osób chciałoby sięgnąć po farby, pędzel i sprawdzić się w malarstwie, a przy tym rozbudzić kreatywność i poczuć się jak prawdziwy artysta. Seniorzy zmierzyli się z namalowaniem obrazu znanego na całym świecie autorstwa Van Gogha ,,Słoneczniki”. Dominujące odcienie żółci i elementy niebieskiego na obrazach na pewno rozświetliły ściany w domach naszych Seniorów oraz wprowadziły pozytywną energię.

Warsztaty tworzenia łapaczy snów.

Łapacz snów to amulet, który pochodzi z Ameryki Północnej, według wierzeń niektórych plemion Indian, gęsta sieć amuletu przepuszczała tylko dobre sny i zatrzymywała nocne koszmary, które znikały wraz z pojawieniem się pierwszych promieni słońca. Seniorzy

wykonali własnoręcznie piękne i unikalne łapacze dla siebie lub kogoś bliskiego.

Warsztaty decoupage ,,chusteczniki”

Technika decoupage polega na zdobieniu przedmiotów papierowymi wycinankami, które za sprawą nałożenia kilku warstw lakieru mają za zadanie imitować sztukę malarstwa. Ten prosty sposób zdobienia codziennych przedmiotów Nasi Seniorzy opanowali świetnie. Zdobili już drewniane skrzynki oraz styropianowe jajka Wielkanocne. Zdobienie tą metodą drewnianych pudełek na chusteczki było dla Nich świetnym relaksem i odstresowaniem.

Kierownik Klubu

Marta Barnik