16. Plebiscyt GZP na Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej

dodano: 11-02-2013

8 lutego w sali widowiskowo – kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie 16. Plebiscytu GZP na Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej. Kapituła w składzie : Jerzy Goclik, Józef  Bronisław Czaboćko, Piotr Olech, Renata Michalska i Wojciech Zalewski w oparciu o sondaże społeczne dokonała wyboru i postanowiła przyznać tytuł Najlepszego Sportowca Ziemi Pyrzyckiej w 2012 roku Oskarowi Wiśniewskiemu trenującemu w Klubie Karate Kamikaze, który wygrywając wszystkie walki w bardzo dobrym stylu poprowadził drużynę kumite do Mistrzostwa Świata w Nowym Sadzie w Serbii.

2. miejsce Sofia Ennaoui – lekkoatletyka Klub LKS Lubusz Słubice
3. miejsce Olga Ślusarczyk – sumo LKS Spartakus Pyrzyce
4. miejsce Roksana Cieślak – zapasy LKS Spartakus Pyrzyce
5. miejsce Paulina Starzyńska – lekkoatletyka LKS Pomorze Stargard
6. miejsce Filip Starzyński – piłka nożna RUCH Chorzów
7. miejsce Wojciech Piwowarczyk – lekkoatletyka LKS Pomorze Stargard
8. miejsce Adam Tołoczko – piłka siatkowa Morze Bałtyk Szczecin
9. miejsce Maciej Krzak – piłka siatkowa LO MS Świnoujście
10. miejsce Piotr Soroka – zapasy LKS Spartakus Pyrzyce.

Najlepszymi sportowcami 2012 roku poszczególnych gmin Ziemi Pyrzyckiej zostali: Tomasz Arkadiusz Wojcieszek – Bielice, Karolina Jasiejko – Kozielice, Sofia Ennaoui – Lipiany, Ryszard Kostrzewski – Przelewice, Patryk Galoch – Pyrzyce, Kornelia Okoniewska – Warnice.
Wyróżnienia specjalne:
     Trenerem Roku został Marcin Fidelus – Klub Karate Kamikaze, Nagrodę Specjalną przyznano Krzysztofowi Andrzejakowi Za Odkrycie Roku uznano Wojciecha Wojtalę Drużyną Roku została Drużyna Siatkówki Andrzeja Kępki
Wyróżnienie Impreza Roku zostało przyznane Hall of Fame.
      Po raz kolejny plebiscytowi towarzyszył e-Plebiscyt zorganizowany przez Artura Kucę właściciela portalu pyrzyce.info. Lekkoatleta Wojciech Piwowarczyk trenujący obecnie w LKS Pomorze Stargard Szczeciński został zwycięzcą e-Plebiscytu na Sportowca Ziemi Pyrzyckiej 2012 roku, otrzymując zdecydowanie najwięcej głosów od internautów. Najpopularniejszy sportowiec otrzymał aż 504 głosy. Drugie miejsce zajął zapaśnik LKS Spartakus Pyrzyce Jakub Czaja z 248 głosami, a trzecie biegaczka Dominika Wiśniewska, również LZS Spartakus, 221 głosów.
     Swoją obecnością sportowe święto zaszczycili m.in. Jerzy Marek Olech Burmistrz Pyrzyc, który jako gospodarz gminy Pyrzyce powitał zaproszonych gości i złożył najlepszym sportowcom Ziemi Pyrzyckiej serdeczne życzenia i gratulacje za wspaniałe sukcesy poprzedzone ciężką i wytrwałą pracą. Gratulacje wyróżnionym sportowcom również złożyli Stanisław Kopeć – Prezes ZZ LZS w Szczecinie, Wiktor Tołoczko – Starosta Pyrzycki, Ryszard Grzesiak – Przewodniczący Rady Miejskiej w Pyrzycach, Robert Betyna – Wicestarosta Pyrzycki, Jerzy Goclik – Redaktor Naczelny GZP i Józef Czaboćko – Redaktor Sportowy GZP. Uroczystość uświetniła znakomitym występem utalentowana młodzież z zespołu „Lepiej nie będzie”, który prowadzi Tomasz Lewandowski. Plebiscyt sprawnie i z wdziękiem poprowadziła urocza Roksana Herman.

MW