dodano: 17-12-2021

Burmistrz Pyrzyc
z dnia 17 grudnia 2021 roku

Uprzejmie informuję, że w Pyrzycach powstanie pierwsza jadłodzielnia, która zostanie umiejscowiona przy Urzędzie Miasta (wejście od strony USC).

Jadłodzielnia to miejsce, w którym można podzielić się jedzeniem. Do jadłodzielni można przynieść niepotrzebną żywność oraz częstować się jedzeniem bezpłatnie. Z jadłodzielni może korzystać każdy. Celem jadłodzielni jest ograniczenie ilości marnowanej żywności.

Idea foodsharingu (dzielenia się jedzeniem) narodziła się w Niemczech w 2012 roku. Od 2016 roku jadłodzielnie zaczęły powstawać również w Polsce (działają już m.in. w Poznaniu, Warszawie, Szczecinie, Krakowie, Toruniu, Wrocławiu).

Doglądaniem i kontrolowaniem stanu żywności w „jadłodzielni” zajmować się będą wolontariusze.

Pyrzycka jadłodzielnia zacznie działać w okresie przedświątecznym, od 22 grudnia 2021 r.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska