dodano: 29-12-2021

GŁOSZENIE
BURMISTRZA PYRZYC
Z DNIA 21 grudnia 2021 ROKU
W SPRAWIE INWENTARYZACJI STANOWISK WYSTĘPOWANIA BARSZCZU SOSNOWSKIEGO NA TERENIE GMINY PYRZYCE

Szanowni Państwo, z uwagi na występowanie rośliny pod nazwą „Barszcz Sosnowskiego” na terenie naszej gminy oraz w związku z zamiarem opracowania Programu zwalczania Barszczu Sosnowskiego na lata 2022-2025, zwracam się do Państwa z prośbą o zgłaszanie działek, na których występuje przedmiotowa roślina poprzez wypełnienie formularza inwentaryzacyjnego miejsc występowania rośliny i przekazanie ich do tut. Urzędu. Barszcz Sosnowskiego to silnie ekspansywna roślina, która przede wszystkim ma działanie toksyczne i alergizujące, przez co stanowi realne zagrożenie dla zdrowia ludzi. Kontakt z rośliną powoduje m.in. zapalenie skóry, powstawanie pęcherzy, niegojące się rany.

Formularz inwentaryzacji obejmuje:

• nazwę miejscowości,

• orientacyjne miejsce występowania rośliny (nr działki, obręb),

• orientacyjną powierzchnię występowania rośliny lub ilość sztuk,

• wskazanie właściciela/zarządcy gruntu,

• dokumentację fotograficzną – w przypadku braku możliwości jej wykonania szczegółowy opis miejsca występowania barszczu lub inne informacje dodatkowe,

• wskazanie osoby do kontaktu (imię, nazwisko, adres, nr telefonu)

Formularze dostępne są w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Pyrzycach, Plac Ratuszowy 1, lub w pok. nr 259 (II piętro). Zgłoszenia proszę składać w terminie do
31 stycznia 2022 r.

Informacji telefonicznej udziela również pracownik merytoryczny Urzędu Miejskiego
w Pyrzycach Pani Ewa Kondalska, pod nr tel. (91) 39 70 353.

Formularz do pobrania

Burmistrz Pyrzyc