SAMORZĄDOWY LIDER WSPÓŁPRACY Z NGO 2021

dodano: 31-12-2021

Gmina Pyrzyce w 2021 roku po raz czwarty z rzędu  zwyciężyła w konkursie o tytuł "Samorządowego Lidera Współpracy z NGO 2021" w kategorii Gminy liczącej powyżej 15 tys. mieszkańców i otrzymała Honorowy Tytuł Zwycięzcy, a także nagrodę i dotację w wysokości  10 000 zł.
    Nagroda została przeznaczona na zakup elementów ubrania koszarowego 4 – częściowego  w ilości 6 kompletów.

Jeden komplet składa się ze spodni, bluzy, czapki, kamizelki dla jednostek: Ochotniczej Straży Pożarnej w Pyrzycach, Brzesku, Ochotniczej Straży Pożarnej w  Ryszewku, Ochotniczej Straży Pożarnej w  Nowielinie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Obrominie, Ochotniczej Straży Pożarnej w Mielęcinie oraz 2 par butów strażackich dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Żabowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w  Mielęcinie.

Wykonano także mapę organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Pyrzyce  i współpracujących z Gminą Pyrzyce, dostępną dla mieszkańców bezpłatnie. „Inicjatywa jest współfinansowana ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego w ramach Konkursu Marszałka ,,Samorządowy Lider Współpracy z NGO 2021”.

Burmistrz Pyrzy

(-)Marzena Podzińska