Nabór wniosków - usuwanie azbestu

dodano: 11-01-2022

Nabór wniosków - usuwanie azbestu

Burmistrz Pyrzyc informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o bezpłatny demontaż, transport i utylizację wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Pyrzyce. Mieszkańcy, którzy posiadają wyroby zawierające azbest na swoich nieruchomościach i chcieliby skorzystać z tej możliwości, powinni złożyć wniosek, który dostępny jest w punkcie informacyjnym Urzędu Miejskiego w Pyrzycach lub w pok. nr 259 (II piętro) oraz pod linkiem https://bip.pyrzyce.um.gov.pl/dokumenty/13167.

Wypełnione wnioski należy złożyć do dnia 31 marca 2022 r.

Do dofinansowania mogą zostać zgłoszone tylko zadania realizowane na obiektach, których właścicielami są: jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne, jednostki sektora finansów publicznych, kościoły i związki wyznaniowe oraz wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

Dofinansowanie obejmuje wyłącznie demontaż, transport i utylizację lub wyłącznie zebranie zalegającego azbestu na terenie nieruchomości i nie uwzględnia kosztów nowego pokrycia dachowego.

W przypadku pytań lub wątpliwości proszę o kontakt telefoniczny z pracownikiem merytorycznym Urzędu Miejskiego w Pyrzycach Panią Ewą Kondalską pod nr tel. (91) 39 70 353 od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Odbiór wyrobów zawierających azbest w 2022 r. uzależniony jest od otrzymania przez Gminę Pyrzyce dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie

Burmistrz Pyrzyc

(-) Marzena Podzińska