Wycieczka do Teatru „Pleciuga”

dodano: 25-01-2022

Wycieczka do Teatru Pleciuga”

W niedzielę 23 stycznia 2022 r. grupa dzieci ze Świetlic Środowiskowych oraz Klubu Młodzieżowego Gminy Pyrzyce uczestniczyła w wycieczce do Teatru Lalek „Pleciuga” w Szczecinie na spektakl „Księżniczki i ziarnko grochu”. Wycieczka zorganizowana w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przeciwdziałaniu Narkomanii i Uzależnieniom Behawioralnym dla Gminy Pyrzyce na lata 2022-2026. Grupa liczyła 87 osób. Dla wielu dzieci był to pierwszy wyjazd do teatru, przejazd autokarem, cały dzień bez komórki czy tabletu. Wycieczka na spektakl do Teatru to nie tylko wartość edukacyjna, ale przede wszystkim wartość społeczna i emocjonalna. Dzieciom towarzyszył dobry nastrój podczas pełnej uroku baśni Hansa Christiana Andersena.

Dziękuje Panu Tomaszowi Lewandowskiemu dyrektorowi teatru „Pleciuga” oraz Państwu Monice i Jackowi Pakuła prowadzący firmę EMBUS za zapewnienie bezpłatnego transportu.

Burmistrz Pyrzyc

(-) Marzena Podzińska