Z życzeniami u stulatki

dodano: 08-03-2013

Setne urodziny świętowała Pani Maria Gaskiewicz, mieszkanka Pyrzyc. Jubilatka z rąk obecnych gości otrzymała bukiety kwiatów, listy okolicznościowe, a wśród nich pismo z gratulacjami i życzeniami od Premiera Donalda Tuska oraz upominki

7 marca Burmistrz Pyrzyc Jerzy Marek Olech odwiedził  Pyrzyczankę Panią Marię Gaskiewicz , która 3 marca skończyła 100 lat. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli  również  Dorota Janicka – Dyrektor ds. Świadczeń Emerytalno – Rentowych Oddziału ZUS w Szczecinie, Wojciech Sierakowski – Kierownik Inspektoratu ZUS w Pyrzycach, Wojciech Głodek – Prezes Zarządu Powszechnej Spółdzielni Spożywców w Pyrzycach  wraz z Ireną Kokosińską – Czlonkiem Zarządu Rady PSS oraz Monika Wrzosek – inspektor UM w Pyrzycach.

Wszyscy przybyli składali Jubilatce przede wszystkim życzenia zdrowia, które w tym wieku jest niezwykle potrzebne. Pani Maria z rąk obecnych gości otrzymała listy okolicznościowe, a wśród nich pismo z gratulacjami i życzeniami od Premiera Donalda Tuska, które przekazał burmistrz oraz upominki. W ciepłej atmosferze, w otoczeniu rodziny wspominano bogaty w ciekawe doświadczenia życiorys Jubilatki. Pani Maria urodziła się w Porozowie (obecnie Białoruś). Po przyłączeniu tych terenów do ZSRR pracowała w Kołchozie. W 1953 roku wraz z trzema synami została deportowana na Syberię, gdzie w 1959 roku uzyskała zgodę na wyjazd do Polski. W Polsce zacna Jubilatka była długoletnim pracownikiem PSS „Społem”  w Pyrzycach.  Pani Maria w 2005 roku została odznaczona „Krzyżem Zesłańców Sybiru”, doczekała się 4 wnuczek, 2 wnuków, 1 prawnuczki i 1 prawnuka.

Oczywiście nie obyło się bez toastu, w ramach którego odśpiewano nie sto, lecz dwieście lat. Pani Maria podkreślała, że mieszkający z nią syn Jan i synowa Irena bardzo troszczą się o nią i niczego jej nie brakuje. Mamy nadzieję, że Pani Maria  będzie jeszcze wiele lat cieszył się dobrym zdrowiem, czego serdecznie jej życzymy.

MW