Ustawa śmieciowa

dodano: 13-03-2013

W dniu 21 lutego Rada Miejska w Pyrzycach podjęła Uchwałę nr XXXV/358/13 w sprawie wystąpienia Gminy Pyrzyce ze Związku Gmin Dolnej Odry, mając  powyższe na uwadze  w dniu 14 marca br. została zwołana Sesja Nadzwyczajna RM celem podjęcia obligatoryjnych uchwał, tj.:

1. Projekt uchwały w sprawie zmiany Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Pyrzyce, ( uchwała w przedmiotowej sprawie została już podjęta i opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego, niemniej zostają wprowadzone zmiany w treści dotyczące zapisu: Związek Gmin Dolnej Odry” zastąpione zapisami:„Gmina Pyrzyce, Burmistrz Pyrzyc”

2. Projekt uchwały w sprawie ustalenia terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

3. Projekt uchwały w sprawie ustalenia wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właścicieli nieruchomości,

4. Projekt uchwały w sprawie określenia szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów w zamian za uiszczoną opłatę  za gospodarowanie odpadami komunalnymi,

5. Projekt uchwały w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej stawki  ( stawka 9,00/ osoby za odpady zbierane selektywnie i 15,00/osoby za odpady zmieszane).

Wymienione uchwały stanowią podstawę funkcjonowania systemu gospodarki odpadowej dla gmin, który musi być wprowadzony zgodnie z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach 1 lipca br.
Na chwilę obecną systemem obejmujemy tylko nieruchomości zamieszkałe, niezamieszkałe pozostają na dotychczasowych zasadach, czyli indywidualne umowy z przedsiębiorcą odbierającym odpady.