Podatek w górę

dodano: 14-03-2013

Przeprowadzona przez Starostwo Powiatowe w Pyrzycach zmiana kwalifikacji gruntów, budynków i lokali spowodowała znaczny wzrost opłat, jakie jesteście Państwo zobowiązani ponosić. Zmiana ta dotyczy stawki podatku rolnego oraz od nieruchomości.

Na mocy tej decyzji dotychczasowe grunty rolne zostały przekwalifikowane na grunty budowlane, a tym samym zmieniła się stawka podatku – obowiązujący do tej pory podatek rolny zmieniono na podatek od nieruchomości.
Zła wiadomość dotyczy wszystkich, którzy otrzymali od Starostwa Powiatowego w Pyrzycach zawiadomienia o zmianach w danych ewidencyjnych gruntów wyłączonych z produkcji rolnej, które dotychczas były sklasyfikowane jako grunty rolnicze, a teraz podlegają opodatkowaniu podatkiem od nieruchomości. Podatek rolny oraz od nieruchomości w nowej stawce dotyczy także osób, które otrzymały od Starostwa Powiatowego informację o danych ewidencyjnych i opisowych budynków.
Jest to decyzja, która znacznie zwiększy dotychczasowe stawki i spowoduje bardzo duże obciążenia dla i tak już niewielkich budżetów domowych.
Choć decyzja wydana została przez Starostwo, to do poboru podatku zobowiązany jest Urząd Miejski w Pyrzycach.

Wszelkie informacje dotyczące wysokości wymiaru podatku rolnego oraz od nieruchomości można uzyskać w:

Urzędzie Miejskim w Pyrzycach
Wydział Budżetu i Finansów
Plac Ratuszowy 1, pokój nr 251, II piętro.
Tel. 91 39 70 337

Informacje dotyczące ustawy na podstawie, której dokonano zmian geodezyjnych dostępne są w:
Starostwie Powiatowym w Pyrzycach
Wydział Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami
Ul. Głowackiego 22, pokój nr 20.
Tel. 91 57 00 686 lub 91 57 04 260

Jerzy Marek Olech