dodano: 11-05-2022

Pyrzyce solidarne z Ukrainą

10 maja 2022 roku w sali kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury odbyła się uroczystość pt. „Pyrzyce solidarne z Ukrainą”. Uroczystość została zorganizowana, aby podsumować działania na rzecz uchodźców oraz podziękować wszystkim zaangażowanym w pomoc. Nazwiska wolontariuszy, urzędników, funkcjonariuszy służb mundurowych, sponsorów, rodzin, które przyjęły Ukrainców pod swój dach, pyrzyckiej młodzieży oraz wszystkich innych ludzi dobrej woli, którzy pomagali, zostały odczytane na scenie. Ci, którzy mogli się pojawić na uroczystości, odebrali pamiątkowe dyplomy z podziękowaniami od władz samorządowych. W imprezie wzięli również udział przedstawiciele pyrzyckiej społeczności ukraińskiej, którzy w imieniu swoich rodaków dziękowali pyrzyczanom za pomoc.

To była jedna z tych uroczystości, podczas której otaczające dobro było wręcz namacalne. Wszyscy czuliśmy, że my pyrzyczanie i nasi goście, staliśmy się wspólnotą i że wspólnymi siłami, przy wzajemnym zrozumieniu i szacunku, jesteśmy w stanie dokonać bardzo wiele.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska