dodano: 06-06-2022

INFORMACJA

Burmistrz Pyrzyc, co roku przedstawia Radzie Miejskiej raport o stanie gminy, który obejmuje podsumowanie działalności Burmistrza w roku poprzednim, w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.
Rada Miejska rozpatruje raport, o którym mowa, podczas sesji, na której podejmowana jest uchwała w sprawie udzielenia lub nieudzielenia absolutorium Burmistrzowi Pyrzyc.
Nad przedstawionym raportem o stanie gminy przeprowadza się debatę.
W debacie nad raportem o stanie gminy radni zabierają głos bez ograniczeń czasowych.

W debacie nad raportem o stanie gminy mieszkańcy gminy mogą zabierać głos. Mieszkaniec, który chciałby zabrać głos w trybie określonym w art. 28aa, ust. 6 ustawy o samorządzie gminnym, składa do Przewodniczącego Rady pisemne zgłoszenie, poparte podpisami – co najmniej 20 osób;

Zgłoszenie składa się do Przewodniczącego Rady, najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwołana została sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy. Mieszkańcy są dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania przez Przewodniczącego Rady zgłoszenia.
Liczba mieszkańców mogących zabrać głos w debacie wynosi 15, chyba że Rada postanowi o zwiększeniu tej liczby.
Po zakończeniu debaty nad raportem o stanie gminy Rada Miejska przeprowadza głosowanie nad udzieleniem Burmistrzowi Pyrzyc wotum zaufania.
Uchwałę o udzieleniu wójtowi wotum zaufania Rada podejmuje bezwzględną większością głosów ustawowego składu rady gminy. Niepodjęcie uchwały o udzieleniu wójtowi wotum zaufania jest równoznaczne z podjęciem uchwały o nieudzieleniu wójtowi wotum zaufania.

Debata nad raportem o stanie Gminy Pyrzyce
odbędzie się podczas obrad L Sesji Rady Miejskiej
w dniu 23 CZERWCA 2022 r.,
rozpoczęcie sesji godz. 13:00
w sali 282 Urzędu Miejskiego w Pyrzycach

Raport jest dostępny do wglądu w Biuletynie Informacji Publicznej  Urzędu Miejskiego w Pyrzycach.

Przewodniczący Rady
(-) Mariusz Majak