Apel o pomoc dla pogorzelców

dodano: 26-08-2022

POMOC DLA POGORZELCÓW
W dniu wczorajszym, tj. 25 sierpnia 2022 roku w godzinach popołudniowych w budynku mieszkalnym przy ulicy Szkolnej w Pyrzycach wybuchł pożar. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie przybyły jednostki PSP z Pyrzyc, Stargardu, OSP z naszej gminy i gmin sąsiednich, a także policja i służby medyczne. Poszkodowanych w tym tragicznym zdarzeniu zostało 29 mieszkańców. Część mieszkań, wraz całym dobytkiem mieszkańców, uległa spaleniu. Na szczęście żaden z mieszkańców nie zginął ani nie poniósł szkody na zdrowiu. Wszyscy są bezpieczni. Po sprawdzeniu budynku przez strażaków i przeprowadzeniu inspekcji przez odpowiednie służby, zapadnie decyzja, kiedy pozostali pogorzelcy będą mogli wrócić do swoich domów.

Wraz z pracownikami Urzędu Miejskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej, byłam obecna podczas prowadzenia akcji gaśniczej. Dla ewakuowanych mieszkańców przygotowany został autokar, zapewniono opiekę psychologiczną, odbyły się również wstępne rozmowy w celu oszacowania ewentualnych potrzeb mieszkaniowych pogorzelców. Pracownicy OPS są w stałym kontakcie z mieszkańcami tego budynku, a także analizują możliwe formy pomocy.

Chciałabym z całego serca podziękować strażakom z PSP i OSP, którzy z wielkim zaangażowaniem i poświęceniem gasili pożar. Dziękuję również pracownikom pozostałych służb, które wsparły akcję ratowniczą – policjantom, strażnikom miejskim, ratownikom medycznym, pracownikom Urzędu Miejskiego i Ośrodka Pomocy Społecznej.

W odpowiedzi na to nieszczęśliwe wydarzenie, w którym wielu naszych sąsiadów i przyjaciół, straciło dobytek całego życia, Urząd Miejski wspólnie z Polskim Komitetem Pomocy Społecznej uruchamia zbiórkę:

Pomoc finansową można przekazywać na rachunek bankowy
Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej w Pyrzycach
z dopiskiem „POMOC DLA POGORZELCÓW
Bank Pekao S.A. O/Pyrzyce ul. Bankowa 1

W trakcie Gminnych Dożynek, które odbędą się w Giżynie w dniu 27.08.2022 r. zbierane będą do puszek datki przeznaczone na pomoc pogorzelcom.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska