dodano: 06-10-2022

K O M U N I K A T
Burmistrz Pyrzyc
z dnia 06 października 2022
Zgodnie z wytycznymi Wojewody Zachodniopomorskiego informuję, że na terenie Gminy Pyrzyce utworzonych będzie 7 punktów wydawania preparatu jodku potasu.
Podkreślić należy, że jest to działanie wyłącznie o charakterze prewencyjnym, a w chwili obecnej zagrożenie skażeniem radiacyjnym nie występuje. Sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki.

Lokalizacja punktów wydawania preparatu jodku potasu:
  1. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Pyrzycach, ul. Rejtana 6,
  2. Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi w Pyrzycach, ul. Poznańska 2,
  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Okunicy nr 23,
  4. Szkoła Podstawowa w Mielęcinie nr 72,
  5. Szkoła Podstawowa w Brzesku, Brzesko 125,
  6. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Żabowie nr 8,
  7. Hala widowiskowo – sportowa im. Polskich Olimpijczyków Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pyrzycach ul. Rolna 5.

Wydanie preparatu w ww. punktach nastąpi po decyzji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o rozpoczęciu akcji wydawania tabletek jodku potasu.
  1. Zgodnie ze wskazaniami medycznymi preparat jodku potasu przeznaczony jest dla ludności do ukończenia 60 roku życia.
  2. Uprawnionymi do odbioru tabletek jodku potasu są osoby dorosłe;
  3. Osoby niepełnoletnie powinny posiadać pisemne upoważnienie rodziców lub opiekunów prawnych na pobranie tabletek jodku potasu.
  4. Osoba zgłaszająca się do punktu wydawania tabletek może pobrać tabletki także dla innych osób (w szczególności pozostałych domowników, sąsiadów itp.).
  5. Tabletki jodku potasu będą wydawane osobom bez względu na miejsce zamieszkania.
  6. Wydawanie tabletek jodku potasu nie będzie wymagało przekazywania danych osobowych osób odbierających.
Osobą odpowiedzialną za realizację wytycznych jest Michał Maduzia – Komendant Straży Miejskiej w Pyrzycach – tel 609-461-228

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska