Urząd Miejski w Pyrzycach

  • Pic 1
  • Pic 2
  • Pic 3
  • Pic 4
  • Pic 5
  • Pic 6
  • Pic 7
  • Pic 8
  • Pic 9
logo

Informacja

dodano: 24-11-2022

Gminny Dzień Seniora 2022

Dzień Seniora to wyjątkowy symbol pamięci i wdzięczności kierowany do ludzi, którzy pamiętają urok minionych lat i dekad ubiegłego wieku. 17 listopada 2022 roku w sali widowiskowo-kinowej PDK miały miejsce obchody Gminnego Dnia Seniora, które zgromadziły zacne grono gości przybyłych z całej gminy. Rozpoczęly się one wykładem „E-senior – wyzwanie teraźniejszości” przygotowanym przez panią Kamilę Pszenną Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Edukacyjno-Społecznych, a przeprowadzonym przez dr Katarzynę Seredyńską.

W imieniu Burmistrz Pyrzyc Marzeny Podzińskiej serdeczne życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności dla wszystkich Seniorów przekazał Paweł Chyt, zastępca Burmistrz Pyrzyc.

Dalszą część spotkania poprowadziły Anna Padula i Wiktoria Świątek zapraszając na scenę Chór ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. Leonida Teligi w Pyrzycach prowadzony przez panią Klaudię Szczepkowską. Po nich sceną zawładnęły przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 4 „Bajkowa Kraina” pod opieką pani Teresy Łągiewczyk. Występ najmłodszych wywołał uśmiech i niekiedy łzy wzruszenia wśród gości na widowni.

Nie mogło zabraknąć głosu najważniejszego w tym dniu pokolenia, w ich imieniu wystąpiła pani Marianna Makowska, prezentując wiersz „Życie Seniora” i „Piosenkę o Rencistach” własnego autorstwa.

Uroczystość zakończył Chór z SPzOI w lekkim, pogodnym repertuarze. Po części artystycznej był czas na kawę, spotkania i pogawędki przy słodkim poczęstunku.

Wielkie podziękowania należą się pani Małgorzacie Jasion, Dyrektor Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi im. L. Teligi w Pyrzycach i pani Helenie Bichta, Dyrektor Przedszkola Publicznego nr 4 „Bajkowa Kraina” w Pyrzycach za udział ich podopiecznych w tej uroczystości.

Organizatorem Gminnego Dnia Seniora była Marzena Podzińska Burmistrz Pyrzyc i Pyrzycka Biblioteka Publiczna, przy współudziale Ośrodka Pomocy Społecznej, Pyrzyckiego Domu Kultury oraz Stowarzyszenia CIES.

Dyrekor Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej
Magdalena Brzozowska-Wróblewska
Galeria zdjęć


Wysoki kontrast - wersja strony dla niepełnosprawnych

szukaj Szukaj na stronie
e-Urząd

Rozlicz PIT w Pyrzycach
Rozliczenie PIT online w PITax.pl jest dostępne dzięki projektowi „Wspieraj lokalnie” przygotowanemu przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych oraz PITax.pl Łatwe podatki.

foto co? gdzie? kiedy?

Pytanie do Burmistrza

tv Nasz kanał TV

foto W obiektywie...

Unijne i krajowe fundusze pomocowe

Instytucje

Korzystanie z serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Nie pokazuj więcej tego powiadomienia