dodano: 02-12-2022

Spotkanie autorskie z Markiem Malmanem
1 grudnia 2022 roku w Kaplicy św. Ducha pod patronatem Marzeny Podzińskiej Burmistrz Pyrzyc odbyło się spotkanie autorskie z Markiem Malmanem z okazji wydania trzeciego tomu p.t. „Eriada” zamykającego trylogię fantasy „Król Myśli”. Marek Malman jest pyrzyczaninem, szerzej znanym ze swej drugiej pasji, czyli wędkarstwa. Najbardziej znany jest jego cykl „Na ryby z Markiem” zamieszczony na YT, jego filmy ciszą się dużą popularnością.

Trylogia „Król Myśli” to powieść fantasy, której fabuła rozgrywa się uniwersum stworzonym na tę właśnie potrzebę. W powieści oprócz ludzi mamy do czynienia z bogami, boginami, gryfami i wieloma jeszcze istotami, które czekają na odkrycie przez czytelnika. Nie brak tu żywiołowej akcji, której zwroty zaskakują, jest tu walka o władzę, wojna, magia, honor, miłość. Trylogia pełna jest zagadek, z którymi styka się czytelnik.

Promocja pierwszego tomu miała miejsce prawie równo trzy lata temu, bo na początku grudnia 2019 r. tom drugi, w którym częściowo akcja dzieje się w Pyrzycach, zawierająca wątki z pyrzyckich legend i postaci, wydany został na początku stycznia 2021, a promocja była przeprowadzona online, w formie rozmowy Magdaleny Wróblewskiej z autorem, Markiem Malmanem.Tom drugi ozdobiony jest grafikami pani Grażyny Jeznach przedstawiającymi pyrzyckie baszty i bramy. Okładki wszystkich tomów trylogii również są dziełem pani Grażyny.

W spotkaniu zorganizowanym przez Pyrzycką Bibliotekę Publiczną udział wzięli czytelnicy biblioteki, jak i niezawodna młodzież z Zespołu Szkół nr 1 w Pyrzycach pod opieką pani Aleksandry Wudarczyk i Joanny Młynarczyk, włączając się do rozmowy z autorem. Za ich udział serdecznie dziękujemy Panu Robertowi Sójce, dyrektorowi ZS nr 1 w Pyrzycach

Podczas spotkania padło stwierdzenie, że trylogia „Król Myśli” jest dziełem życia pana Marka, ale autor sam stwierdził, że zrobi wszystko, aby dzieło jego życia było znacznie obszerniejsze, niż trylogia „Król Myśli”, czego serdecznie mu życzymy.

Magdalena Brzozowska – Wróblewska
Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej