Lider Pojezierza

Burmistrz Pyrzyc
z dnia 18 stycznia 2023 roku

Szanowni Mieszkańcy,
od kilku miesięcy trwają prace nad stworzeniem wspólnej  strategii  rozwoju obszaru Partnerstwa "Lider Pojezierza" . W roku 2022 opracowana została diagnoza obszaru, która wskazała kluczowe obszary rozwoju partnerstwa m.in.:

1. rozwój gospodarczy,
  2. rozwój turystyki na obszarze partnerstwa,
  3. ochrona środowiska i rozwój niezależności energetycznej obszaru,
  4. usprawnienie transportu publicznego,
  5. oprawa usług związanych z ochroną zdrowia, opieką nad osobami starszymi czy zagrożonymi wykluczeniem społecznym ,
  6. wzmocnienie współpracy mieszkańców i samorządów,
  7. rozwój lokalnego rolnictwa i sektora rybackiego,
  8. rozwój edukacji powiązanej z rynkiem pracy.
    Zapraszam mieszkańców, liderów społecznych, organizacje pozarządowe i wszystkie osoby chętne do podzielenia się swoimi pomysłami na rozwój wymienionych powyżej obszarów partnerstwa ,,Lider Pojezierza.” do zgłaszania projektów i pomysłów na wspólne działania za pomocą formularza dostępnego w poniższym linku w terminie  do 31 stycznia 2023 roku, na adres: Igd@liderpojepojezierza.pl .
    W ramach wymienionych kierunków rozwoju partnerstwa planowane będą  przyszłe działania i projekty. Państwa aktywność i zaangażowanie ma decydujące znaczenie dla rozwoju Gminy Pyrzyce.

Formularz propozycji projektu

Burmistrz Pyrzyc