Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej pn. „Nic dwa razy się nie zdarza”

dodano: 22-03-2023

Spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej  pn. „Nic dwa razy się nie zdarza”

21 marca, w Światowy Dzień Poezji z okazji Roku Wisławy Szymborskiej w Kaplicy św. Ducha w Pyrzycach odbyło się spotkanie z poezją Wisławy Szymborskiej  pn.„Nic dwa razy się nie zdarza”. Wiktoria Wiszniowska-Kijana Lider Sekcji Literatury, Historii i Sztuki UTW w Pyrzycach przedstawiła postać poetki, laureatki m.in. Nagrody Nobla, a jej wiersze czytali członkowie Sekcji: Astrid Czarnecka, Irena Wojciechowska, Lilia Boczkowska, Alicja Przepiórka, Janusz Przepiórka, Edwin Nickel i Wojciech Siatczyński.

Nastrojową oprawę muzyczną spotkania z poezją zapewnili uczniowie i nauczyciele z Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej I st. z dyrektor Ewą Loba-Diakite na czele.Dymytro Klymenko, klasa akordeonu p. Grzegorza Snopka otworzył spotkanie Preludium Egil Hange. Duet altówkowy Gabriela Banaszczyk i Julia Łuszczyk, klasa altówki p. Aleksandry Smykowskiej zagrały „Carrion crow” K. i D. Blackwella. Duet fletowo – gitarowy Ada Suwińska i Nikodem Rodak przedstawili utwór w dawnym stylu M. Drożdżowskiego. Duet fletowy Agnieszka Zawadzka – Uran i Ada Suwińska, klasa fletu przedstawił „Kukułkę” A. Lehmann, a na zakończenie Dymytro Klymenko zagrał „Menueta” J. P. Rameau.

Wiktoria Wiszniowska-Kijana podziękowała za liryczne spotkanie przybyłym gościom, Burmistrz Pyrzyc Marzenie Podzińskiej, Prezes Stowarzyszenia UTW w Pyrzycach Zenobii Walczak, Dyrektor PSM I st. Ewie Loba-Diakite, Dyrektokcji PBP oraz młodzieży biorącej udział w wydarzeniu.

W takim lirycznym nastroju poetycko – muzycznym nie tylko uczciliśmy Światowy Dzień Poezji i noblistkę Wisławę Szymborską, ale przywitaliśmy również długo oczekiwaną wiosna.

Dyrektor Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej
(-) Magdalena Brzozowska-Wróblewska