Pyrzycka mini tężnia solankowa już otwarta!

dodano: 11-05-2023

Pyrzycka mini tężnia solankowa już otwarta!

Zakończone zostały prace związane z realizacją zadania „Budowa pyrzyckich mini tężni solankowych – etap I”. Zespół mini tężni zlokalizowany jest bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki rowerowej, nieopodal Geotermii Pyrzyce Spółka z o.o. Wykonawcą było Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

Gmina Pyrzyce złożyła również wniosek o dofinansowanie II etapu zadania do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, który obejmuje:
  • wykonanie ciągu pieszo-jezdnego stanowiącego dojazd do tężni,
  • wykonanie oświetlenia ledowego z własnym zasilaniem solarnym,
  • zakup montaż leżaków parkowych oraz ławek z oparciem
  • zakup i nasadzenie drzew tlenowych i drzew ozdobnych oraz krzewów,
  • zakup i montaż zewnętrznego info kiosku przed budynkiem ratusza, który umożliwi użytkownikom pozyskiwanie ciekawych informacji dot. funkcjonowania tężni oraz Geotermii Pyrzyce.
Serdecznie zapraszamy do korzystania!

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińsks