Co jeszcze do niedawna wydawało się niemożliwe, dziś stało się faktem – w Młynach powstała Świetlica Wiejska!

dodano: 11-05-2023

9 maja 2023 roku w Młynach odbyło się uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej. W Uroczystości wziął udział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska, Sołtys Sołectwa Młyny Bogdan Sak wraz z Radą Sołecką, proboszcz Parafii Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP w Ryszewku ks. Henryk Marczak, Radni Rady Miejskiej oraz mieszkańcy sołectwa Młyny. W części oficjalnej uroczystości Proboszcz dokonał poświęcenia nowo powstałego obiektu.
Marszałek województwa podkreślił znaczenie Świetlic Wiejskich dla lokalnych społeczności oraz zapowiedział, że będzie dążył do tego, aby takie miejsca spotkań i integracji powstawały na terenie całego województwa.​

Budynek świetlicy w Młynach został przystosowany do korzystania dla osób niepełnosprawnych, posiada zaplecze gastronomiczne, pomieszczenia socjalne oraz toalety. Wykonawcą inwestycji była firma P.W. Kronex Krzysztof Krupski – Sumiak 4, 74-304 Nowogródek Pomorski., nadzór inwestorski sprawował Bolesław Gąsiorowski – Firma Projektowanie i Nadzór Budowlany w Pyrzycach.

Powstanie Świetlicy było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Urzędu Marszałkowskiego w kwocie 453 401,00 zł, wkładowi własnemu Gminy Pyrzyce w wysokości 262 600,94 zł, ale przede wszystkim dzięki ogromnemu zaangażowaniu i determinacji Sołtysa Sołectwa Młyny, Rady Sołeckiej, wszystkich mieszkańców, a także Pracowników Wydziału Inwestycji i Infrastruktury Drogowej i Wydziału Organizacyjnego Urzędu Miejskiego w Pyrzycach.

Burmistrz Pyrzyc
(-) Marzena Podzińska