Gminny Konkurs Języka Polskiegopod hasłem: "Czytam, rozumiem, wiem"

dodano: 06-05-2013

Po raz drugi w Szkole Podstawowej w Okunicy został zorganizowany Gminny Konkurs Języka Polskiego pod hasłem: „Czytam, rozumiem, wiem”. Organizatorką przedsięwzięcia, podobnie jak w ubiegłym roku, była Pani Beata Łucka – nauczycielka języka polskiego. Uroczystość odbyła się 23 kwietnia 2013r. i brali w niej udział uczniowie klas IV-VI wszystkich szkół podstawowych Gminy Pyrzyce. Zaszczyciły nas swoją obecnością trzyosobowe reprezentacje szkół: SP Brzesko, SP Mielęcin, SP 2 Pyrzyce, SP Żabów. Nie zawiodła również reprezentacja gospodarzy. Tak więc w zmaganiach brało udział 15 uczniów.

Konkurs rozpoczął się o godzinie 9.00. Pan Dyrektor Szkoły Grzegorz Jasek przywitał wszystkich, przedstawił drużyny i ich opiekunów, a następnie poprosił o obejrzenie programu artystycznego przygotowanego przez uczniów klasy II pod kierunkiem  Pani Doroty Taźbierskiej. Uczniowie recytowali wierszyki i śpiewali piosenki o tematyce szkolnej. Występ podobał się wszystkim i został nagrodzony dużymi brawami. Emocje trochę opadły i można było przystąpić do najważniejszego – zadań konkursowych. Pani Beata Łucka zapoznała uczestników z kolejnością konkurencji. Była ona następująca: „Test czytania ze zrozumieniem”, „Odpowiedzi ustne”, „Słuchaj uważnie”, „Bieg po prawidłową odpowiedź”, „Najlepszy mówca” i „Redagowanie dłuższej formy wypowiedzi”. Następnie uczniowie otrzymali testy i przystąpili do pierwszej konkurencji. Po teście należał się wszystkim krótki odpoczynek i poczęstunek.

Komisja składająca się z nauczycieli – opiekunów sprawdzała w tym czasie prace uczestników. Po przerwie odbyły się kolejne konkurencje. Każdy uczestnik mógł otrzymać maksymalnie 65 punktów. Najtrudniejszym zadaniem okazało się zareklamowanie wybranego filmu lub programu telewizyjnego i zachęcenie rówieśników do obejrzenia go. Okazuje się, że być dzisiaj najlepszym mówcą wcale nie jest łatwe.
          Po zakończeniu  zmagań komisja wyłoniła zwycięzców. Na szczęście obyło się bez dogrywki. Najlepsze wyniki uzyskały:
      I miejsce – Karolina Olejniczak SP 2 Pyrzyce,
      II miejsce – Oliwia Huber SP Brzesko,
      III miejsce – Anita Nowak  SP Okunica.
            Uczennicom tym Pan Dyrektor wręczył dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Panią Irenę Agatę Łucką – Dyrektora Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach.
        Na zakończenie Pan Dyrektor przekazał opiekunom drużyn Dyplomy-Podziękowania, drobne upominki i pogratulował wszystkim dobrego przygotowania.
        Dyrektor Szkoły - Pan Grzegorz Jasek i organizator - Pani Beata Łucka składają serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom. Szczególnie dziękujemy Panu Mirosławowi Skrobkowi – Prezesowi Pyrzycko – Stargardzkiego Banku Spółdzielczego w Pyrzycach, Pani Irenie Agacie Łuckiej – Dyrektorowi Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach i Panu Jakubowi Stańczykowi – Prezesowi Zarządu Food Investment S.A.
       Bez Państwa dobrego serca i pomocy nasza uroczystość nie mogłaby się odbyć.

Beata Łucka