Święto Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej

dodano: 29-05-2013

Maj to miesiąc, kiedy Pyrzycka Szkoła Muzyczna I stopnia rokrocznie obchodzi swoje święto. W miniony piątek 17 maja obchodziliśmy już 7 takie święto i z tej okazji odbył się uroczysty koncert.

Na scenie sali  widowiskowo-kinowej Pyrzyckiego Domu Kultury obok uczniów i nauczycieli wystąpili tradycyjnie zaproszeni goście – duet z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia z Poznania.
     Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich przybyłych i krótko przedstawiła sukcesy, osiągnięcia szkoły oraz uczniów w tym roku szkolnym, wspominając także lata poprzednie.
     Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że w każdej edycji przesłuchań makroregionalnych oraz ogólnopolskich Centrum Edukacji Artystycznej mamy finalistów. Tegoroczny sukces odniosła Oliwia Prajzendanc uczennica III klasy gitary pani Lidii Osińskiej.
Oprócz tego pani dyrektor podkreśliła, że jak co roku szkoła prowadzi intensywną działalność edukacyjną oraz artystyczną (14 koncertów zewnętrznych, 12 szkolnych). Swoją wypowiedź podsumowała słowami:
     „Intensywny i obfity w cenne wydarzenia rozwój szkoły zawdzięczamy nauczycielom. To świetni muzycy i wychowawcy, ale wykształcenie to nie wszystko – procentuje zaangażowanie, poświęcenie, ogromna pasja i utożsamianie się Z PYRZYCKĄ SZKOŁĄ MUZYCZNĄ. Za to wszystko dziękuję moim nauczycielom. To również zasługa samych uczniów i ich rodziców, którzy ufają nam i wspierają w ambitnych działaniach.”

Występy artystyczne rozpoczęli uczniowie prezentując następujące utwory:

1.    DUET Julia Weymann i Wiktoria Bocheńska – „Stary automobil”
2.    CHÓR MŁODSZY – „Familijny blues” - akompaniament Krzysztof Figiel
3.    KWARTET AKORDEONOWY – „Kadryl” E. Derbienko
4.    Michał Hołownia – „Walc” N. Zivkovic
5.    KWINTET AKORDEONOWY – „Kukułeczka”
6.    CHÓR STARSZY – „Gra w kolory” -  akompaniament K. Figiel
7.    Zespół The Figiels i Orkiestra Dęta – 2 utwory temat z filmu Disney’a oraz „Tequila”

Duet z POZNAŃSKIEJ SZKOŁY TALENTÓW
•    Izabela Żurczak – klarnet
•    Wiktor Wilgocki – gitara
zagrał: