Dzień Dziecka w Pyrzycach!

dodano: 05-06-2013

1 – go czerwca, jak co roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji w poniedziałkowe popołudnie na hali widowiskowo – sportowej Burmistrz Pyrzyc zapewnił dzieciom wiele wrażeń i moc atrakcji.

W tym dniu dzieci mogły bezpłatnie korzystać z licznych rozrywek. Na środku hali, na dużej scenie prowadzący Janusz Szpaczyński zachęcał wszystkich do wspólnej zabawy. Każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie. Mali artyści mogli pomalować twarze, inni lepić z masy solnej lub pobawić się w malarza i namalować swoje arcydzieło. Nie zabrakło również atrakcji dla sportowców. Szczególnie chłopcy grali w hokeja, koszykówkę, piłkę nożną lub łowili ryby. Najmłodsi bawili się zarówno w środku jak i na zewnątrz, gdzie stała trampolina, dmuchany zamek i wóz strażacki.     Główną atrakcją festynu był przyjazd dwójki piratów, którzy zabrali dzieci w świat fantazji i opowiedzieli niezwykłą historię słynnego pirata sir Drakea. Na scenie swój repertuar przedstawili: Zespół Wokalny SP Żabów, ,,Young Stars”, Ania Cuper, Klaudia Goch, Sandra Niekorek z SP2, Zespół ,,Lepiej nie będzie” i ,,Dlaczego nie”. Oprócz śpiewu dziewczęta z Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach zaprezentowały pokaz taneczny i gimnastyczny.
      W trakcie festynu wyłoniono dwa najpiękniejsze i najbardziej przypominające przebrania piratów. Zwycięzcami zostali Antoni Pertkiewicz i Szymon Zimmer.     Do pomocy przy organizacji Dnia Dziecka przyłączyli się pracownicy z Pyrzyckiej Biblioteki Publicznej, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Pyrzyckiego Domu Kultury, Pyrzyckiej Szkoły Muzycznej, Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego oraz Urzędu Miejskiego w Pyrzycach.

MarKo