ZAKRĘCONE WAKACJE Z OSiR i PDK

dodano: 22-07-2013

W miniony piątek (19 lipca br.) przy ul. Rycerza Przybora  w Pyrzycach z inicjatywy Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Pyrzyckiego Domu Kultury zorganizowany został kolejny wakacyjny mini festyn sportowo – rekreacyjno – artystyczny. Areną gier i zabaw, którą zawładnęły przedszkolaki i dzieci z „podstawówek” było boisko sportowe.

Liczne – bo nawet ponad dziesięcioosobowe – drużyny ścigały się w konkurencjach sztafetowych. Przybyli na zawody rodzice i dziadkowie podziwiali swoje pociechy w wyścigach na skaczących piłkach, w workach, z woreczkami na głowie, kółkami i małymi piłeczkami, itp. Odbył się  również mecz chłopców w unihokeja, gra w „zbijanego” dziewczęta – chłopcy i przeciąganie liny. Trzykrotnie w dwóch ostatnich konkurencjach dziewczęta wykazały przewagę. Emocji nie brakowało, a rywalizacja odbywała się przy słonecznej pogodzie i oszałamiającym dopingu całej startującej dziatwy. W zawodach nie było przegranych. Wszystkie ekipy stanęły na najwyższym stopniu podium, a na zakończenie zabawy otrzymały słodki poczęstunek, który ufundował i wręczył Burmistrz Pyrzyc Marek Olech.

Dużą popularnością cieszyło się również artystyczne malowanie twarzy, które wykonywały Panie z PDK.

Przy okazji, pracownica OSiR złożyła wszystkim dziewczynkom i chłopcom najgorętsze, najmilsze życzenia z okazji wakacji i zaprosiła na kolejne spotkanie z miłośnikami aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu przy ul. Dąbrowskiego w Pyrzycach (24.07.2013 r.).

Justyna Gredka