FESTYN W OKUNICY

dodano: 22-07-2013

W dniu 20 lipca 2013 r. w Okunicy odbył się festyn rodzinny, który został zorganizowany przez Sołtysa Pana Ireneusza Jakubowskiego i Radę Sołecką.

Festyn rozpoczął się  o godz. 15.00.  Pan Sołtys przywitał gości w osobach Pana Burmistrza Jerzego Marka Olecha i Radnego Rady Powiatu Walentego Darczuka i innych uczestników oraz współorganizatorów  festynu OSiR i PDK.

Licznymi atrakcjami urozmaicono czas dla mieszkańców Okunicy i okolic. Znalazła się bogata oferta gastronomiczna( pieczona dziczyzna, kiełbaski z grilla, kaszanka, bigos, różnorodne  ciasta, napoje ciepłe i zimne) i loteria fantowa. Atrakcją była również licytacja tortu. Najwyższą cenę wylicytował Pan Burmistrz Jerzy Marek Olech. Tort został podzielony i rozdany uczestnikom festynu. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na działalność Rady Sołeckiej.

Jedną z atrakcji festynu był  pokaz tresury psów policyjnych. Dzieci mogły również  brać udział w konkursie plastycznym pt.” Unia Europejska w oczach dziecka” oraz w zawodach sportowych prowadzonych  przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dwa zespoły śpiewacze z Tetynia i Warnic umilały swoimi występami sobotni, pogodny dzień.

Pan Burmistzr Jerzy Marek Olech wraz z sołtysem IreneuszemnJakubowskim wręczył dzieciom biorącym udział w konkursie plastycznym  dyplomy i nagrody oraz słodycze. Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcie.

Finałem festynu była oczywiście zabawa taneczna do białego rana.

Na festynie , który odbył się w Okunicy w dniu 20 lipca 2013 r. Pan Burmistrz Jerzy Marek Olech otrzymał podziękowania od Pani Antoniny Komorowskiej.

68 – letnia mieszkanka Okunicy Pani Antonina Komorowska mieszka w trzyrodzinnym domu, który jest własnością Polskich Kolei Państwowych. Od 5-ciu lat rodziny nie miały dostępu do pitnej, bieżącej wody.  Do celów spożywczych PKP przywoziło  wodę  2 razy w tygodniu  w 5-cio litrowych  plastikowych butelkach, natomiast do innych  niż spożywcze  pobierali wodę z pompy. PKP nie wyraziła zgody na przyłączenie budynku do sieci wodociągowej i nie chciała partycypować w kosztach z tym związanych.

Proponowali wówczas rodzinie Pani Antoniny Komorowskiej zamianę mieszkań i chcieli ich przenieść do oddalonej około 100 km od Pyrzyc miejscowości  Wierutno  mieszczącej się w lesie. Pani Komorowska  niestety nie wyraziła zgody, ponieważ  zainwestowała  w swoje mieszkanie (wymieniła okna, drzwi i podłogi).  Życie bez bieżącej wody było codzienną udręką, dlatego Pani Antonina próbowała  wiele razy w różnych instytucjach załatwić tę sprawę.

Radny Rady Miejskiej poprzedniej kadencji Pan Walenty Darczuk był inicjatorem tego przedsięwzięcia i robił wszystko, żeby doprowadzić bieżącą wodę do tego budynku. Niestety wtedy się to nie udało. Dopiero obecny Burmistrz Pan Jerzy Marek Olech obiecał pomoc w tej sprawie i dotrzymał słowa. Od dwóch tygodni trzy rodziny mieszkające w budynku PKP w Okunicy  mają bieżącą wodę.

Pani Antonia podczas festynu osobiście podziękowała Panu Burmistrzowi Jerzemu Markowi Olechowi wręczając symboliczną pamiątkę.