Pyrzyccy lekkoatleci jako finaliści Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży potwierdzają swoją wysoką formę

dodano: 26-07-2013

Najwyższym ukoronowaniem sportowych osiągnięć dla zawodników w kategorii juniora młodszego (wiek 16-17 lat) jest dostanie się do finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Tegoroczna letnia olimpiada odbywać się będzie w Łodzi w dniach 26-28 lipca. Prawo startu w tej prestiżowej imprezie przysługujące dwudziestce najlepszych lekkoatletów Polski w poszczególnych konkurencjach wywalczyło aż dwoje pyrzyczan. Pierwszym z nich jest reprezentujący barwy Ludowego Klubu Sportowego „Spartakus” Pyrzyce Wojciech Wojtala, który z czasem 51,29s na 400m wszedł do finałowej dwudziestki. Trenerem Wojtka jest Dariusz Kufel. Drugim finalistą jest pyrzyczanka reprezentująca barwy Ludowego Klubu Sportowego „Pomorze” Stargard Szczeciński Dominika Wiśniewska, która z szóstym czasem na 3000m wynoszącym 10:33,71s ma szanse na wysoką pozycję w ostatecznym rankingu. Obecnie trenerem Dominiki jest Zbigniew Krzysiek.

Finaliści OOM wraz z zawodnikami „Spartakusa” w dniu 19 lipca 2013r. uczestniczyli w II Mitingu Wakacyjnym w Białogardzie, gdzie potwierdzili swoją wysoką formę po obozie odbywającym się w Słubicach. Dominika Wiśniewska z czasem 3:03,34s poprawiła swój rekord życiowy w biegu na 1000m, zajmując czwarte miejsce. Wojtek Wojtala z dobrym wynikiem 52,59s w biegu na 400m zajął drugie miejsce. W tym samym biegu startował nasz najlepszy młodzik Jakub Woźniak, który próbował dotrzymać kroku swojemu starszemu koledze, ale ostatecznie przybiegł jako trzeci w czasie 55,30s. Na tym samym dystansie wśród kobiet biegała Magdalena Matyjasik, która w czasie 65,35 zajęła czwarte miejsce. Wśród młodziczek na dystansie 300m wystartowała początkująca lekkoatletka Katarzyna Ślusarek, która musi jeszcze potrenować aby dorównać starszym koleżankom i kolegom.

Wszyscy zawodnicy, poza Dominiką, są zawodnikami LKS „Spartakus” Pyrzyce, trenując pod okiem trenera Dariusza Kufla.

Finalistom Olimpiady Młodzieży w Łodzi Dominice i Wojtkowi życzymy sukcesów!

Dariusz Kufel