NIEPOKONANI GOSPODARZE

dodano: 29-07-2013

W ubiegłą  sobotę - już po raz dziewiętnasty na plenerowym boisku rodziny Państwa Malinowskich w Giżynie odbył się Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o puchar Burmistrza Pyrzyc – Marka Olecha.

W stawce sześciu drużyn najlepszymi okazali się gospodarze MIEDWIAKA II z 10 pkt., którzy podczas pięciu pojedynków nie oddali ani jednego punktu. O najwyższym miejscu na podium zadecydował ostatni mecz, podczas którego liderzy pokonali swoich miejscowych rywali MIEDWIAKA I wynikiem 2 : 1. Na trzecim miejscu uplasowali się goście z DĘBINY, IV miejsce zajął pyrzycki BACKER OBR, V drużyna z Żabowa i szóste ekipa ŻELEWO z Gminy Stare Czarnowo.
    Sobotni maraton  siatkarski przeprowadzony został system „każdy z każdym”, a spotkania rozgrywane były do dwóch wygranych setów (do 12 pkt.), przy czym trzeci set to „tie – break” (do 15 pkt.)
    Wszystkim drużynom Burmistrz – Marek Olech serdecznie podziękował za udział w kolejnej edycji giżyńskich, letnich rozgrywek oraz wręczył pamiątkowe puchary i dyplomy. Wyróżnieni zostali również: najlepszy siatkarz - Kamil Koj (MIEDWIAK I ) oraz najmłodszy uczestnik turnieju – Patryk Adamczyk (DĘBINA).
     Na „złoto” dla zespołu zapracowali: Jacek Oszczyk, Artur Dworak, Wojciech Dzięgielewski, Marcin Krzemiński, Kamil Sobieszkoda, Wojciech Barabasz i Grzegorz Szymula.
    Na zawodach nie mogło oczywiście zabraknąć przysmaków grillowych, grochówki i innych przepysznych potraw, okraszonych piękną, słoneczną pogodą. Głównym organizatorem siatkarskich zmagań w plenerze była miejscowa Rada Sołecka tradycyjnie wspomagana przez pyrzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Tabela końcowa:

I. MIEDWIAK II