Pomagamy pogorzelcom

dodano: 02-08-2013

Na prośbę i apel Burmistrza Pyrzyc Jerzego Marka Olecha, wciąż napływa pomoc dla rodzin poszkodowanych w pożarze 15 czerwca, którzy stracili cały dorobek swojego życia. Wiele solidaryzujących się z pogorzelcami gmin, przedsiębiorstw, firm oraz osób indywidualnych pomogło już, przekazując im środki finansowe lub dary rzeczowe. 23 czerwca Burmistrz Pyrzyc wraz Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Pyrzycach zorganizował festyn charytatywny , podczas którego, dzięki pomocy wolontariuszy i ludzi dobrej woli zebrano 20 140, 66 zł. Sporą kwotę przekazały też samorządy gminne i wojewódzkie, o czym dokładniej napiszemy w kolejnej informacji.

Również  firma Paan – Bus, która od piętnastu lat zajmuje się świadczeniem usług przewozowych ufundowała  dla poszkodowanych rodzin i podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej w Pyrzycach wyjazdy wakacyjne 20 i 27 lipca do Międzywodzia. Uczestnicy wycieczek spędzili miło czas nad morzem, zapominając choć na chwilkę o rozmiarze tragedii, jaka ich dotknęła. Serdeczne podziękowania kierujemy dla pomysłodawców wycieczek Pawła Barnika, mieszkańca naszej gminy oraz właściciela spółki Andrzeja Paździora, którzy mocno zaangażowali się w akcję pomocy pogorzelcom.