Stypendium burmistrza Jerzego Marka Olecha dla uczniów, którzy osiągneli wysokie wyniki w nauce

dodano: 20-08-2013

ksiazkiW dniu 15 lipca 2013 odbyło się posiedzenie Gminnej Komisji Stypendialnej, której skład jest stały i został powołany Zarządzeniem Burmistrza Pyrzyc nr 540/2012 z 27.03.2013 r. Zasady i kryteria przyznawania stypendium zostały określone w załączniku do Uchwały Rady Miejskiej Nr XXX/241/04 z 30.XII.2004 r.

Pod uwagę Komisja brała  między innymi średnią ocen oraz inne osiągnięcia w zakresie edukacji od szczebla  powiatu do szczebla międzynarodowego. Kwalifikowali się uczniowie tylko szkól podległych pod Gminę Pyrzyce. W sumie złożono 89 wniosków, wymóg formalny spełniało 86 wniosków.

Stypendium zostało przyznane 29 uczniom:

- 2 osoby ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pyrzycach
- 4 osoby ze Szkoły Podstawowej w Żabowie
- 3 osoby ze Szkoły Podstawowej w Mielęcinie
- 17 osób z Publicznego Gimnazjum w Pyrzycach
- 3 osoby z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego w Pyrzycach

Wysokość przyznanych kwot kształtowała się od 305,00 zł do 1.143,00 zł. Gratulujemy uczniom i rodzicom  bardzo dobrych wyników w nauce.